Sarımsak Çayının Tarifi Hazırlanışı

  • ALTERNATİFTIP
  • Sarımsak Çayının Tarifi Hazırlanışı için yorumlar kapalı
  • 668 kez görüntülendi

Sarımsak Çayının Tarifi Hazırlanışı

Oldukça faydalı olmasına rağmen genellikle kokusu yüzünden tercih edilmeyen sarımsak çayının faydalarını okuduğunuzda bence sarımsak çayı hakkında önyargılarınızı bir kenera bırakarak bu çayı elinizden

düşürmeyeceksiniz.

Sarımsak Çayı Nasıl Yapılır? 1 büyük çay bardağı sarımsak çayı yapmak için; bardak dolusu su ile 1.-1.5 diş sarımsağı kaynatın. Su kaynar kaynamaz ateşten alın. Biraz ılıdıktan sonra 1 çay kaşığı organik bal ve çeyrek limon suyu ekleyip içebilirsiniz. Kaynar suya bal karıştırmayın. Her bardak için suya 1-1.5 diş sarımsak atmak yeterli olacaktır. Artan sarımsak çayını 1-2 gün buzdolabında, hava almayan bir şişede ya da kavanozda saklayabilirsiniz.

Sarımsak Çayının Faydaları: Genellikle güçlü kokusu nedeniyle yemekten kaçındığımız sarımsağın, saç bakımından kalp hastalığı riskini düşürmeye kadar pek çok faydası vardır. Sarımsak aynı zamanda doğal bir antibiyotiktir. Alerjilere karşı vücudun direncini arttırır, kan şekeri düzeyinin korunmasına yardımcı olur, yüksek tansiyonu ve kolesterolü düşürür. Bu faydaları ile farklı kültürlerde yüzlerce yıldır sağlık sorunlarına karşı en sık kullanılan doğal ürünler arasında ilk sıralarda gelmektedir.

Hazırlaması oldukça kolay olan sarımsak çayı ise vücudun toksinlerden temizlenmesine yardımcı olurken sindirim sorunlarına iyi gelir. Kalp sağlığını korunmasına yardımcı olur, Vitamin ve mineraller bakımından zengindir, Zararlı mide parazitlerinin temizlenmesine yardım eder, Sindirim sistemini temizler, Gazın giderilmesini sağlar, Sinüsleri açar, Çayın buharı bronşitin etkilerini hafifletir, Gribe iyi gelir, Enfeksiyonlara karşı vücudun direncini arttırır.

Sarımsağın Yan Etkileri: Kan pıhtılaşması sorunu olanlar ve düzenli olarak kan inceltici ilaç kullananların sarımsak tüketmesi önerilmemektedir. Sarımsağı sadece tablet olarak kullansanız bile mide bulantısına, kusmaya, ishale yol açabilir. Tansiyonu düşürücü etkisi ile baş dönmesine neden olabilir. Tansiyon ilacı kullananlar ilacın etkisini istenmeyen boyutlarda arttırabileceği için sarımsak tüketmeye başlamadan önce doktora danışmalıdır. Fazla sarımsak yemek aşırı ter ve ağız kokusuna neden olabilir.

Bu yazı sarımsak çayının tarifi, sarımsak çayının içindekiler yan etkiler, sarımsak çayının yapımı yorumları kullanılımı, sarımsak çayı kullananlar yorumlar yapılışı nasıl kullanılır fiyatı içeriği neye iyi gelir nasıl hazırlanır konusunda yazılmıştır.

kol çantası modelleri ve fiyatları, sarımsak çayının zararları, sarımsak çayı fiyatları, sarımsak çayı faydaları ve zararları, sarımsak çayı fiyatı ne kadar, sarımsak çayı yapılış yorumlar, sarımsak çayının faydaları ve zararları, sarımsağın faydaları, sarımsak çayı ilaç kullananlara zararlımıdır, ventolin hava fiyatı

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.