Sarı Kantaron Yağı Sivilce ve Cilt Üzerine Faydaları

  • ALTERNATİFTIP
  • Sarı Kantaron Yağı Sivilce ve Cilt Üzerine Faydaları için yorumlar kapalı
  • 734 kez görüntülendi

Sarı Kantaron Yağı Sivilce ve Cilt Üzerine Faydaları

Sarı Kantaron Yağı Sivilce Üzerine Faydaları Nelerdir

Son günlerde popüler yağlar arasında sarı kantaron yağı da yerini almıştır.Sağlık açısından ciddi faydaları bulunan kantaron yağı, sarı kantaron çiçeğinin soğuk sıkımı ile elde edilen yağdır.Zayıflamak isteyenlerin genel olarak tükettiği bu yağın cilt üzerinde de ciddi olumlu etkileri bulunmaktadır.Özellikle cildi güzelleştirip temizleyen ve sivilcelerin oluşumunu engelleyen etkileri vardır.Şimdi bunlara göz atalım:

1: Sivilce İzlerinin Uzaklaştırılmasında Etkilidir

Sivilcelerin geçtikten sonra en olumsuz etkisi izler bırakmasıdır.Fazla derin izler olmasa da sizi rahatsız edecek biçimdedir.Bu yüzden sarı kantaron yağı ile bu izleri yok edebilir veya azaltabilirsiniz.

2: Cildinizi Yeniler

Sarı kantaron yağı cilt üzerindeki ölü derilerin uzaklaştırılmasında etkili yağlardan biridir.Cildinizde eski ve ölü hücreleri uzaklaştırarak kısa zamanda cildinizi yenilemeye yardımcı olur.Özellikle sivilcelerin sonucu oluşan ölü derilerin yenilenmesi için sarı kantaron yağını kullanabilirsiniz.

3: Kızarıklıkları Önler

Sivilcelerin sebep olduğu kızarmaların önlenmesi  için sarı kantaron yağını kullanabilirsiniz.Bu yağ kan akışını hızlandırarak kızarıklıklar, morarmalar gibi izlerin uzaklaşması için etkilidir.

4 Güneş Lekelerini Önler

Sivilcelerle birlikte güneş lekeleri de cilt üzerinde kötü bir görünüme sebep olmaktadır.Sarı kantaron yağı ile cilt lekelerinin de önüne geçebilirsiniz.Güneş yanıkları ve güneş lekelerini sarı kantaron yağı ile doğal bir şekilde tedavi edebilirsiniz.

5: Sivilceleri önler

Sarı kantaronun antiseptik etkisi sayesinde sivilce oluşumunu engelleyebilirsiniz. Özellikle deri altında biriken bakterileri öldürür ve bakterilerin çoğalmasını engeller.Bu sayede sivilce oluşumunun önüne geçmiş olacaksınız.

6: Ciltte Yağlanmayı Önler

Sarı kantaronun yağları parçalan enzim lipaz eser miktarda da olsa içermektedir.Bu sayede yağların parçalanmasını sağlayacak ve özellikle burun kısmındaki yağ birikimini önleyecektir.Bu sayede sivilce oluşumunun önüne geçmiş olacaksınız.

7: Ciltte Gözenekleri Temizler

Sarı kantaron yağı cilt üzerindeki lekeleri, akne ve siyah noktaları temizleyerek cilt bakımlı ve temiz bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.Aynı zamanda pürüssüz ve yumuşak bir görünüm kazanmasında yardımcı olur.

Sarı Kantaron Yağı Sivilceler İçin Nasıl Kullanılır?

Öncelikle bu yağı satın almanız gerekiyor.Aktarlarda kolayca bulabilirsiniz.Öncelikle yüzünüzü suyla güzelce yıkayın.Sonrasında elinize damlattığınız sarı kantaron yağını cildinize yavaşça sürün ve masaj yaparak hafifçe uygulayın.Ortama 45 dakika veya 1 saat bekledikten sonra cildinizi güzelce yıkayın.İlk kullanımdan itibaren cildinizdeki güzelleşmeye ve parlaklaşmasına şahit olacaksınız.Genel olarak haftada 2-3 kez kullanımı tavsiye edilmektedir.

Ek olarak sarı kantaron yağını bebeklerde pişik oluşunca kullanabilirsiniz.Pişik tedavisinde kızarıklığı önler ve deri üzerindeki pişik etkileri azaltır.Aynı zamanda pişik oluşumunu da önler.Mutlu ve Sağlıklı günler dileriz.

 

 

kaynak: https://sivilcebakimi.wordpress.com/2017/10/03/sivilcelere-sari-kantaron-yagi/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.