Sararmış Dişler İçin Doğal Çözüm Yolları

Sararmış Dişler İçin Doğal Çözüm Yolları

Bu konumuzda sizlere sararmış dişler için doğal çözüm yolları üzerine bilgiler sunacağız. Bireyler diş sağlığı üzerine dişlerini sürekli fırçalayarak veya çeşitli diş bakım ürünleri kullanarak dişlerinin daha sağlıklı bir yapıya kavuşmasını sağlamaktadırlar. Bunun en büyük nedeni ise dişlerin özelliklede sigara kullanan başta olmak üzere buna ek olarak gün içerisinde tüketilen besinlerin diş aralarında kalarak çürümeye ya da çeşitli nedenlerle sararmaya başlamasından ötürü oldukça önemli bir durumu gözler önüne sermektedir. Sigaraya ek olarak alkol, nargile, kafein ve çeşitli biyolojik etkenlerin neden olduğu sararmalar için illa klinik müdahalelere gerek duyulmamaktadır. Diş sararmasına doğal çözümler üzerine tercihlerde bulunarak diş beyazlatma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Evde doğal yöntemlerle diş beyazlatma için sizlere hemen aşağıda önemli bilgiler hazırladık.
DOĞAL DİŞ BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ
C Vitamini Besinler
Dişlerin beyazlamasında C vitaminine sahip meyve tüketimi oldukça faydalı olmaktadır. Bu meyveler arasında yer alan mandalina, limon ve portakalı tüketerek hem sağlığınız açısından hem de dişlerinizin beyazlaşması adına önemli bir adım atabilirsiniz. Daha olumlu bir çözüm için limon, portakal ve mandalinadan azar parçalar alarak bir kap içerisinde iyice ezin ve macun halini aldırın. Daha sonrasında bu karışıma ek olarak fırçayla dişlerinize birkaç dakika boyunca fırçalayın. Haftada en az iki kez yapacağınız bu işlem ile dişlerinizin beyazlaşmasını sağlayabilirsiniz.

Elma Sirkesi
Diş plakları üzerinde karbonata benzer bir etki yaratan elma sikesi ile dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Temin edeceğiniz bir fırça ile elma sirkesini dişlerinize uygulayarak haftada en az bir defa uygulamanız halinde doğal yollardan dişlerinizi beyazlaştırabilirsiniz.

Muz
Muz kabukları içerisinde barındırdığı birçok vitamin ve minerallerden ötürü dişler üzerinde oldukça etkili olmaktadır. Olgun bir boyuta sahip muzun kabuğundan bir parça alarak dişlerinize 2-3 dakika boyunca durmadan sürün. Kabuğun iç haznesinde yer alan manganez, potasyum ve magnezyum sayesinde diş plaklarınızın beyaz olmasını sağlayabilirsiniz.

Çilek
Tadı kadar marifetlerinde de harikalar gösteren çilek sayesinde dişlerinize bakım yapabilirsiniz. Dişlerinize haftada bir defa uygulayacağınız çilek bakımı sayesinde dişlerinize doğal yollardan beyazlaştırma işlemi yapabilirsiniz. Oldukça basit ve doğal yöntemlerle dişlerinize bakım yapmak daha mantıklı olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: ,

Yorum Yaz