Sambucol Plus Şurup Efervesan Black Elderberry Extract

  • Genel Sağlık
  • Sambucol Plus Şurup Efervesan Black Elderberry Extract için yorumlar kapalı
  • 1.039 kez görüntülendi

Sambucol Plus Şurup Efervesan Black Elderberry Extract

20 yıllık özel bir araştırma sonucunda geliştirilen Sambucol Plus Şurup, öncü Avrupa ve Amerika olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde en çok kullanılan bağışıklık sistemi üzerinde güçlendirici etkisi olan ilaçtır. İlacın içerisinde yer alan kara mürver ekstresi antiviral özelliği sayesinde virüs hastalıklarından kişileri korumaktadır. Üstelik kara mürverin bu etkisi ilk kez Türk kökenli araştırmacı virolog Madelein Mumcuoğlu tarafından bulunmuştur.

Sambucol Plus’un Vücuda Etkileri

Sambucol hastalıklar ve vücut üzerinde 2 farklı şekilde etkili olmaktadır. Bunlardan ilki enfeksiyonlara karşı vücudu koruyucu etkisidir. İçeriğinde yer alan kara mürver bitkisinin meyvelerinden elde edilen ekstrakt antioksidan etkisi yüksek bir maddedir. Antioksidan etkisinin yüksek olması da bağışıklık sistemi üzerinde olumlu olmaktadır. Sambucol Plus Şurup alındıktan sonra vücutta antioksidan etki nedeniyle savunma hücrelerinin sayısında iyi bir artış yaşanmaktadır. Bahsedilen hücrelerin sayısının artması da hastalık tehdidine karşı vücudun hızlı yanıt vermesini, dolayısıyla da hastalıklardan korunmayı sağlamaktadır. Bahsedilen şurubun ikinci etkisi ise hastalık iyileşme sürecini kısaltmasıdır. Yine içindeki kara mürver ekstresi antiviral etkisi nedeniyle ateş, kusma, öksürük ve nasal konjesyon gibi grip simptomlarının şiddetini ilk andan itibaren azaltmaktadır. Çünkü ilacın etken maddesi alındığı andan itibaren viral çoğalmayı engellemektedir.

Sambucol Plus Şurup’un Önemli Özellikleri

  • Sambucol sadece grip gibi viral enfeksiyonlarda değil, enfeksiyondan önceki dönemde de koruma sağlamaktadır. Çocuk ve yetişkinlerde kullanıldığında yıl boyunca gribe karşı tam koruma sağlamaktadır. Bu nedenle her zaman güvenle kullanılmalıdır.
  • Şurubun en önemli özelliği doğal bitki ekstresinde elde edilmiş olması ve kesinlikle bilinen bir toksik ya da yan etkisinin bulunmamasıdır.
  • Sambucol Plus Şurup diğer efervesan ilaçların aksine kesinlikle uyku hali yapmamaktadır. Aynı zamanda günlük performansı etkileyici herhangi bir etkisi de yoktur.
  • Hoş bir tadı olması çocukların kullanımını kolaylaştırmakta, tok ya da aç olarak kullanılabilmesi kullanım kolaylığına katkı sağlamaktadır.

Sambucol Kullanım Dozu

Doktorlar aksini belirtmediği sürece Sambucol Plus Şurup prospektüsünde önerilen doz günde 3-4 kez 10 ml olacak şekildedir. 10 ml ilacın içinden çıkan ölçü kaşığına göre ayarlanmalıdır. Şurup 3.8 mg kara mürver ekstresi, 110 mg C vitamini ve 2.6 mg çinko içermektedir.

Sambucol Plus İlaç Fiyatı

Sambucol Plus tablet ve şurup olarak iki farklı formülasyonda üretilmektedir. Şurup formülasyonu çocuklar tarafından da daha kolay kullanıldığı için daha çok tercih edilmekte, reçetelerde yer almaktadır. Şuruplar 120 ml hacmindedir. Gıda takviyesi altında piyasaya sürülen bağışıklık sistemi güçlendirici ilacın fiyatı 35 TL civarındadır. Online eczanelere bakılarak araştırma yapıldığında ise Sambucol Plus ilaç fiyatı 31-38 TL arasında değişmektedir. 2018 yılı fiyatları bu şekilde değişirken ilaç fiyatlarına ileride yapılacak zamlar da göz önüne alınarak, bu fiyatların değişken olduğu unutulmamalıdır.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.