Saman Nezlesi için Bitkisel Tedavi

  • ALTERNATİFTIP
  • Saman Nezlesi için Bitkisel Tedavi için yorumlar kapalı
  • 999 kez görüntülendi

Saman Nezlesi için Bitkisel Tedavi

Saman nezlesi ne yazık ki bizler tarafından pek önemsenen ve dikkat edilen bir rahatsızlık değil. Fakat tedavi edilmemesi durumunda saman nezlesi daha vahim sonuçlar doğurabilir.

Bu yazımızda sizlere saman nezlesi için İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen bitkisel kür ve saman nezlesine karşı alınacak önlemler hakkında bilgi vermek istiyorum.

Saman Nezlesi Kürü: Saman nezlesini en kısa sürede tedavi etmek için sizlere çok özel bir bitkisel kür tarifimiz var.

Malzemeler: 1 Litre su, 2 yemek kaşığı üzerlik tohumu.

Hazırlanışı: 1 litre kadar su kaynatılır ve kaynamaya başlayınca içerisine 2 yemek kaşığı üzerlik tohumu ilave edilir. Kısık ateşte kaynatılmaya devam edilirken yüz, bu kürün buharına tutulur ve kürün buharı hem ağızdan hem de burundan ciğerlere çekilir. Soluma işlemine böyle 2 dakika boyunca devam edildikten sonra iki adet kulak pamuğunu üzerlik suyuna batırılır ve iki burun deliği içine sokularak burun delikleri bu üzerlik suyuyla iyice ıslatılır.

Uygulanışı: İbrahim Saraçoğlu yukarıdaki saman nezlesi kürünün 15 gün boyunca, gün aşırı (iki günde bir) uygulanması gerektiğini belirtiyor. İlerleyen zamanlarda ihtiyaç duyulursa yine aynı kür kullanılabilir. Fakat kesinlikle sürekli uygulamayın. Hiç bir kürü alışkanlık haline getirmemek gerekir.

Tedavi için verdiğimiz bilgilerden sonra kısaca bu rahatsızlıktan nasıl korunmamız gerektiğini anlatmak istiyorum.

Saman Nezlesinden Korunma: Şu önerileri dikkate alarak saman nezlesine karşı koruma sağlamış olursunuz: Organik ve sağlıklı beslenilmesi, Solunan havanın temiz olmasına dikkat edilmesi, Özellikle yatak odasının ev tozları, evcil hayvan ve küf mantarı alerjenlerinden uzaklaştırılması, Yatak, yorgan ve döşeğin yün ve tüy olmaması, Yatılan odanın sade ve boş olması, Polen mevsiminde havalandırma işlemlerinin saat 05.00 ile 10.00 arası yapılmaması, Polen mevsiminde açık havada çok bulunulmaması, Her gün akşam eve gelince mutlaka duş alınması ve bütün kıyafetlerin değiştirilmesi gerekmektedir.

Bu yazı saman nezlesine iyi gelen ilaçlar şifalı bitkiler şeyler ne iyi gelir hangi bitki hangi doktor bakar bölüme gidilir doğal kesin bitkisel çözüm evde tedavisi için göz damlası burun spreyi en etkili ilaç isimleri üzerlik tohumu nedir nasıl geçer önlenir çaresi hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

hapsuruga ne iyi gelir, bahar nezlesine ne iyi gelir, göz nezlesıne ne iyi gelır, göz nezlesi bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu, goz nezlesıne ıyıgelen evde tedavı, bahar nezlesi nasıl geçer, bahar nezlesi evde cozum, bahar nezlesi bitkisel tedavisi, yaz nezlesıne ne ıyı gelır, bahar grbi saracoglu

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.