Sakal ve Bıyık Gürleştirme Yöntemleri

  • ALTERNATİFTIP
  • Sakal ve Bıyık Gürleştirme Yöntemleri için yorumlar kapalı
  • 1.024 kez görüntülendi

Sakal ve Bıyık Gürleştirme Yöntemleri

 

Daha gür sakal ve bıyık için tercih edebileceğiniz yöntemler bulunmaktadır. Erkeklerde özellikle zaman zaman yaşanan problemler arasında sakal ve bıyıklarda seyrelme sorunu söz konusu olmaktadır. Doğuştan seyrek sakal veya bıyığınızın olması durumunda gürleştirmek için yapacağınız uygulamalar ile istediğiniz etkiyi elde edebilirsiniz. Köse olan kişilerde sonrasında sakal ve bıyıkların gürleşmesi oldukça zordur.

Bıyıklara veya sakallara düzenli şekilde yapılacak olan bakım özellikle gürleşme konusunda etkili olmaktadır. Bu nedenle daha gür bıyık ve sakallara sahip olmak isteyenler evde uygulayacakları bakım ürünleriyle istedikleri etkiyi elde edebilirler. Doğal bir şekilde gürleşme elde etmeniz için kullanacağınız ürünlerin doğal olması gerekir. Aksi durumda özellikle kimyasal ürünleri kullanmanız farklı sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Bu nedenle uygulayacak olan kişilerin bu konuda dikkatli olması gerekir.

Bıyık Gürleştirme Yöntemleri

Günümüzde giderek moda haline gelmiş olan gür sakal ve bıyık modası nedeniyle özellikle bıyıklarına gürleştirmek isteyenlerin tercih edebileceği yöntemler bulunmaktadır. Yapacağınız uygulamalar sayesinde seyrek olan bıyıklarınızın gürleşmesini sağlayabilirsiniz. Uzun sürede sonuç alınacağından sabırlı olunması önemlidir.

Bıyıklarda düzenli şekilde yapılacak olan bakım özellikle gürleşmesine yardımcı olmaktadır. Erkeklerde özellikle bıyık gürleştirme yöntemleri için uygulayacağınız badem yağı veya Hint yağı doğal olarak bıyıklarınızın gürleşmesine yardımcı olmaktadır. Uzun süre beklemeniz gerekse özellikle düzenli şekilde uygulama yapmanız istediğiniz sonucu almanızı sağlar.

Bakımsızlık nedeniyle seyrelen bıyıklarınızı yeniden gürleştirmek için doğal yağlar ile uygulama yapabilirsiniz. Evde yapacağınız uygulamalar ile 8-10 hafta içerisinde istediğiniz sonucu görmeye başlayabilirsiniz. Aynı şekilde uygulamaya devam edilmesi daha gür ve dikkat çeken büyüklere sahip olmanızı sağlar.

Bıyık Gürleştirmek İçin Ne Yapılır?

Daha sağlıklı ve gür bıyıklara sahip olmak istediğinizde öncelikle kıl köklerinizin sağlıklı olmasına dikkat etmeniz gerekir. Özellikle kıl köklerinde sorun olması durumunda ilk aşamada öncelikle kıl köklerindeki problemi çözmeniz gerekir. Kıl köklerini güçlendirmenin pek çok farklı yöntemi bulunmaktadır. Parmak ucu ile kıl köklerine masaj yapılması kan dolaşımını arttıracağından özellikle köklerin güçlenmesi üzerinde etkili olmaktadır.

Özellikle stresten uzak durulması da bıyıkların güçlenmesi ve dökülmesinin engellenmesi üzerinde etkili olmaktadır. Yeterli miktarda protein alınması özellikle bıyıkların uzaması üzerinde etkilidir. Bu nedenle protein bakımından zengin olan gıdaların tercih edilmesi gerekiyor. Doğru ürünleri tercih etmeniz vücudunuzun yeteri kadar protein almasını ve bu sayede bıyık gürleştirme üzerinde istediğiniz etkiyi elde etmenize sağlar.

Zaman içerisinde özellikle yetersiz beslenme nedeniyle saçlarda olduğu gibi bıyıklarda da dökülme problemi yaşanabilir. Özellikle kullanacağınız Hint yağı veya badem yağı doğal olarak bıyıklarınızın beslenmesini sağlamaktadır. Düzenli şekilde uygulama yapmanız belli bir süre sonunda istediğiniz görünüme sahip olmanızı sağlar.

Sakal Gürleştirme Yöntemleri

Özellikle sakal gürleştirme yöntemleri arasında sarımsak oldukça etkilidir. Sarımsak içerisinde bulunan maddeler sakalların gürleşmesini sağlamaktadır. Kişiden kişiye göre değişecek olan sakal uzama süresi özellikle günde 3-4 mm kadar olabilir. Sakallarınızın güçlenmesi için doğal ürünleri tercih etmeniz gerekir. Doğal olmayan yöntemleri uygulamanız özellikle farklı problemler yaşamanıza neden olabilir. Bu nedenle sakallarınıza uygulayacağınız doğal ürünler ile istediğiniz etkiyi elde edebilirsiniz.

Düzenli şekilde bakım yapmanız sakallarınızın ihtiyaç duyduğu besin değerlerini karşılama konusunda etkilidir. E vitamini hücrelerin yenilenmesini sağladığından vücuda yeterli miktarda alınması aynı zamanda sakalların gürleşmesi konusunda da önemlidir. Sakalların uzun gürleşebilmesi için özellikle sarı tüylerinizi siyaha dönüştürmeniz gerekir. Bu nedenle bakım yaparak sarı tüylerinizin siyahlaşmasını sağlayabilirsiniz. E vitamini özellikle sakalların gürleşmesi üzerinde etkilidir. Doğal yollardan vücuda alınması önemlidir. Özellikle zeytinyağı yüksek oranda E vitaminine sahiptir. Bu nedenle her gün düzenli olarak bir yemek kaşığı zeytinyağı tüketilmesi vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitamini karşılayacaktır. Kuruyemişlerde E vitamini açısından oldukça zengindir. Bu nedenle günde bir avuç tüketilmesi vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitamini doğal şekilde karşılayacaktır.

Sakal Nasıl Gürleşir?

Badem yağı özellikle sakal gürleştirme üzerinde oldukça etkilidir. Düzenli şekilde sakallarınıza bakım yapmanız özellikle yağ içerisinde bulunan maddelerin sakallarınızı gürleştirilmesini sağlayacaktır. Sakalı gürleştirmek kısa süre içerisinde sonuç alınacak bir durum değildir. Özellikle vücuttaki tüyleri beslemek amacıyla en etkili yağ badem yağıdır. Bu nedenle yüzünüzde uygulama yaparak sakallarınızın çoğalmasını ve daha sık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Günümüzde gür bıyık ve sakal modası yaygındır. Bu nedenle erkeklerde özellikle zamanla dökülen bıyık ve sakallara karşı etkili çözümler daha gür bıyık ve sakal görünümüne sahip olmasını sağlar. Badem yağı uygulayacak olanlar yağı uyguladıktan sonra vücudun yağı emmesini beklemelidir. Yaklaşık olarak 1 saat bekledikten sonra uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Özellikle badem yağını cildine uygulayacak olanların güneşe çıkmaması gerekir. Badem yağı uygulamak için mutlaka doğal yağ tercih etmeniz gerekir.

Sakal Gürleştirmek İçin Öneriler

Sarımsak yağı badem yağı gibi sakalların gürleşmesi üzerinde etkilidir. Bu nedenle özellikle sarımsak yağını tercih ederek kısa sürede istediğiniz sonucu alabilirsiniz. Badem yağı ve sarımsak yağını birlikte kullanarak daha yüksek etki elde edebilirsiniz. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz karışım ile düzenli şekilde sakallarınıza bakım yapabilirsiniz. Sakallarınıza badem yağı ile uygulama yapabileceğiniz gibi sarımsak yağı ile de uygulama yapabilirsiniz. Özellikle yatmadan önce uygulama yapmanız hücrelerinizin yenilenmesine yardımcı olmasını sağlayacaktır.

Sarımsak antioksidan etkiye sahiptir. Bu nedenle özellikle vücut açısından oldukça önemlidir. Aynı zamanda sarımsak yağı sakalların gürleşmesi üzerinde etkili olmaktadır. Erkeklerde yaşanabilecek problemlere karşı sakalların daha gür ve dikkat çekici görünmesini sağlayabilmek adına doğal şekilde evde uygulayabileceğiniz yöntemler arasında özellikle sarımsak yağı yer almaktadır.

Sakallara Bakım Maskesi

Sakallarınızdan düzenli şekilde bakıma ihtiyacı olmaktadır. Saç bakımınızı yaptığınız gibi aynı şekilde sakallarınız üzerinde uygulayacağınız maskeleriyle ihtiyaç duyduğu vitamini karşılayabilir ve bu şekilde daha hızlı uzamasını ve gürleşmesini sağlayabilirsiniz.

Günümüzde özellikle yaşanan erkeklerde gür sakal ve bıyık modasına uyum sağlamak isteyen erkekler doğuştan köse olmaları veya daha sonrasında dökülen sakal ve bıyıklarını gürleştirmek istemeleri durumunda evde uygulayacakları maskeyle bakım yapabilirler. Aksatmadan düzenli şekilde bakımı sürdürmeniz 8-10 hafta içerisinde istediğiniz görünüme sahip olmanıza yardımcı olur.

Evde sakal bakımı yapmak isteyenlerin kullanabileceği doğal yağlar bulunmaktadır. Özellikle sarımsak yağı ve badem yağı tüyler üzerinde etkili olduğundan tercih edilebilir. Kullanacağınız yağların mutlaka doğal olması gerekir. Bu nedenle güvendiğiniz yerlerden tedarik etmeniz gerekir. Katkı maddesi olması istediğiniz etkiyi almanızı engeller.

 

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.