Sakal Kıran Nedir Sakal Dökülmesi Tedavisi

Sakal Kıran Nedir Sakal Dökülmesi Tedavisi

Erkeklerin yaşadığı en sinir bozucu rahatsızlıklardan birisi de sakal dökülmesi ya da halk arasında bilinen adıyla sakal kırandır. Sakal dökülmesi veya sakal kırana yakalanmanın en büyük nedeni genellikle psikolojik nedenlerdir. Erkeklerin yaşadığı sinir stres ve benzeri etkiler neticesinde sakal kıran oluşması çok sık rastlanılan bir durumdur.

Biz bu yazımızda öncelikli olarak sakal kıran belirtileri ve nedenlerini, arkasından ise sakal kıranın tedavisi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Sakal kıran hastalığı sakal çıkan bölgenin belirli bir kısmında sakalların tamamen dökülmesi neticesinde kendini gösterir. Sakal dökülen kesim bazen sadece nohut kadarken, bazı durumlarda ise sakallı bölgenin yarısını bile kaplayabilir.

Sakal Dökülmesinin Belirtileri: İlk belirtiler küçük el ayası şeklindeki kılsız alanlardır. Çoğu kişide daha da dikkat edildiğinde yayılma gösterecek yada yeni oluşacak bölgelerde kıllarda çatallaşmalar meydana geldiğini görebilirsiniz.

Hastalığın ilerlediği süreçte çatallaşmanın olduğu bu bölgeler dökülme gerçeğiyle yüz yüze gelecektir. Dökülmeler saç, göğüs gibi vücudun herhangi bir alanını etkileyebilir.

 Uzmanlar, sakal dökülmesi için iki ana sebep üzerinde yoğunlaşmışlardır. Bunlar; psikolojik nedenler ve mantar enfeksiyonlarıdır. 

Bunlar arasında sıklıkla görülen neden, olayın psikolojik olduğudur. Üzüntü, sıkıntı, stres, ciddi bir hastalık, depresyon, aile faciaları, kazalar, sınav dönemi aralıklarda geliştiği tespit edilmiştir. İkinci sıklığı ise mantar enfeksiyonu almaktadır.

sakal kıran ilacı, sakal kıran, sakal dokulmesine ne iyi gelir, sakal dökülmesine çare, sakal kıran nedenleri, sakal kran, sakal kıran nasıl belli olur, sakal dökülmesinin nedenleri, kısmi sakal dökülmesi, yüz kısımda sakal dökülmesi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz