Sağlıklı Zayıflamanın 4 Altın Kuralı

  • SAĞLIKLI YAŞAM
  • Sağlıklı Zayıflamanın 4 Altın Kuralı için yorumlar kapalı
  • 919 kez görüntülendi

Sağlıklı Zayıflamanın 4 Altın Kuralı

Fazla kilosu olan hemen herkes, 1-2 ay gibi kısa bir sürede, kilo fazlalıklarından kurtulmayı vaat ediyor. Bu gibi durumlarda, o kiloları bir günde almadığınızı unutmamak gerekiyor. Kilo verme süreci, sabır isteyen uzun bir süreçtir. Ayrıca kilo fazlalığınız arttıkça, bu yolda ihtiyacınız olan motivasyon da artar. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorsanız, vereceğimiz önerilere kulak vermenizi tavsiye ediyoruz. İşte sağlıklı beslenme ve zayıflamanın 4 altın kuralı…

  • Bilinçli Bir Beslenme Programı
  • Düzenli Egzersiz
  • Bitki Çayları
  • Psikolojik Destek

1) Bilinçli Bir Beslenme Programı

Aslında hepimiz ne yeyip ne yemeyeceğimizi çok iyi biliriz. Biliriz bilmesine de, uygulamaya geldiğinde hep erteleriz ya da boşveririz. Ama bu, normal kilomuzdan uzaklaştıkça, tehlikeli bir durum haline gelmeye başlar ve farkına varılmadığı sürece, birçok hastalığın risk grubuna da girmeye başlarız. Bu durumda, sağlıklı bir bedene sahip olmak için, bilinçli bir beslenme programına ihtiyacınız olacak. 5 günde 3 kilo verdirmeyi hedefleyen, günde 1 kilo verdireceğini söyleyen diyet listelerinden kesinlikle uzak durun. Sağlıklı yiyeceklerin bir listesini çıkarın ve günlük yediğiniz yiyeceklerin kalori hesaplamasını yapın. Kalori hesabını aklınızda tutmaya çalışın. Böylece kendinizi kontrol etmek daha kolay olacak.

2) Düzenli Egzersiz

Hangi egzersizde daha iyi olduğunuza karar verin. Spor salonuna gitmeye vaktim yok, param yok diye bahaneler üretmeyi bırakın ve eşofmanlarınızı giyip sokağa çıkın. Yürüyüş için para ödemeniz de gerekmiyor.

3) Bitki Çayları

Özellikle yeşil çay, hem birçok faydası ile sağlığınız için oldukça yararlı, hem de yağ yakımına yardımcı olduğu için kilo verme sürecinde en büyük destekçiniz olacak.

4) Psikolojik Destek

Bu süreçte, bir uzmandan yardım almaya özen gösterin. Bunu yapamıyorsanız, internette bir sitede kararınıza dair bir açıklama yapıp, bu yolculuğunuz hakkında online günlük tutabilirsiniz. Ya da telkin ile motive olmayı deneyebilirsiniz. İnternette kilo vermek için hazırlanan çok çeşitli telkin metinleri ve ses kayıtları yer alıyor.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.