Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri ve Yemek Listesi

 • DİYET
 • Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri ve Yemek Listesi için yorumlar kapalı
 • 829 kez görüntülendi

Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri ve Yemek Listesi

Günümüzde erkek ya da bayan her bireyin korkulu rüyası, kilolu olmak ya da kilo almaktır. Hele bir de kilomuz normalinden fazlaysa ve bu durum bizi rahatsız etmeye başladıysa, kara kara “Nasıl kilo verebilirim, nasıl çabuk zayıflarım?” diye düşünmeye başlarız.

Sağlıklı Zayıflama

Dünyanın yapısına vermiş olduğumuz zararlardan ötürü, ne yazık ki artık yediğimiz hiçbir şey neredeyse doğal değil. Beslenme bozukluğu, fast-food’a olan düşkünlük, hazır yiyecek tüketiminin artması birçok sağlık problemini de beraberinde getirmektedir. Aşırı kilo alma eğilimi de işte tam bu noktada başlar. Sağlıksız yiyeceklerle dolmuş olan vücut, bize sinyal vermeye başlar.

Sağlıklı zayıflama önerileri

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte son günlerde kilo verme ve hızlı zayıflama ile ilgili gerek TV gerek sanal ortamlarda olsun çeşitli ürünler bulunmaktadır. Zayıflatan çaylar, zayıflama hapları, enerji tüketimi ile ilgili çeşitli ilaçlar, şu diyet, falanca adlı diyet programı vs. Ama sorun şu ki; bu ürünler ne kadar sağlıklı ve uzun ömürlü bir zayıflama sağlayabilir?

sağlıklı zayıflama yemek listesi

Sağlıklı zayıflama yöntemi

Her şeyin doğallığından yana biri ve bir anne olarak, bu süreci doğal yöntemlerle çözmenin daha sağlıklı olacağına inanıyorum.Sağlıklı zayıflama yöntemleri için öncelikle işin psikolojik kısmını çözmek gerekir. Bu sizin bu süreçte ne kadar kararlı ve azimli olduğunuzu belirlemeniz için çok önemlidir. Kendinize güvenmeli ve kararlı bir şekilde yolunuza devam edebilmek için gerekli azmi göstermelisiniz.

Her şey en başta sağlığınız için bunu sakın unutmayın. Pes etmeyin ve kendinize çizmiş olduğunuz hedefe ulaşıncaya dek çaba sarf edin.

Sağlıklı Zayıflama Yemek Listesi

Geldik işin uygulama kısmına. Vücudunuzu ve nelere karşı zaafınızın olduğunu sizden iyi kimse bilemez. Plan ve programı belirleyecek ola sizsiziniz. İşte size birkaç küçük öneri;

sağlıklı kilo verme öğünleri

Sağlıklı kilo verme öğünleri

 • Kahvaltı en önemli öğün, sakın es geçmeyin. Güzel yapılan bir kahvaltı hem bünyenize hem de ruhunuza iyi gelecektir.
 • Bol sıvı tüketin, özellikle su. Ve bunu alışkanlık haline getirin. Bağırsaklarınız ne kadar iyi çalışırsa, vücudunuz da fazla bulduklarını bu yolla dışarı atar.
 • Spor yapın. Vaktiniz mi yok; örneğin işten dönerken iki-üç durak önden inin ve her gün düzenli olarak yürüyün. Böylelikle ekstradan yürüyüş yapmak için zaman ayırmanıza gerek kalmaz.
 • Yeşil bitkilerle dost olun. Gördüğünüz her yeşil sebze ya da meyve bize doğanın bir lütfu. Doğal beslenmek için sebze ve meyve ailesine daha yakın olun. Mümkünse çiğ tüketin.
 • Meyve ve yoğurt yiyin. Ara öğünleriniz için mükemmel bir çözüm.
 • Yüzün. Önümüz yaz zaten, vakit buldukça yüzmeye çalışın. Yüzmek diğer spor aktivitelerine göre daha etkili. Çünkü vücudun her bir noktası hareket halinde olduğu için enerji tüketimi daha fazla oluyor.
 • Fast food , hazır yiyecek ve içeceklerden uzak durun.
 • Dans edin. Bu da en az yüzme kadar enerji harcatır.
 • Porsiyonlarınızı küçültün. İki tabak ya da dilim yiyeceğinize yeteri kadar yemeyi alışkanlık haline getirin.
 • Türk milleti olarak hamur işlerine ve şerbetli tatlılara oldukça meraklı bir toplumuz maalesef. Yemeyin demeyeceğim ama yeteri kadar. Örneğin baklava yerine sütlü bir tatlı yemeyi tercih edin. İllaki yiyeceğim diyorsanız bir dilim kâfi.
 • Karbonhidrat vücut için önemli bir besin olduğu için arada öğünlerinize makarna eklemeyi unutmayın.

Sağlıklı zayıflama bilgileri

Farlı farklı ürünler, görüşler kafanızı karıştırmasın. Sağlıklı bir şekilde zayıflamayı en başta sağlığınız için yapın. Doğa bize her şeyi sunuyor ve bu bizler için çok büyük bir nimet. Vücudumuza aldığımız besinler ne kadar doğal olursa vücudumuz da işleyişini ona göre değiştirir. Azim ve sabırla aşılamayacak hiçbir yol yoktur. Bu yüzden; kararlı olun ve haydi uygulayın. En sağlıklı zayıflama yöntemleri ile kısa zaman da kilo verebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.