Sağlıklı Saç İçin 5 Sır

Sağlıklı Saç İçin 5 Sır

Sağlıklı Saç İçin 5 Sır

Sağlıklı Saç

Sağlıklı saçlara sahip olmak mı istiyorsunuz?  Fakat bunu nasıl yapacağınızı bilmiyormusunuz? Sizlere sağlıklı saçlar hakkında bilgiler vereceğiz. Sağlıklı saçlara sahip olabilmeniz için yöntemleri vereceğiz.

Kadınların en dikkat ettikleri ve önem verdikleri saçlar, kadınların en önemli parçasıdır. Daha iyi görünmek,  bakımlı ve çekiçi olmak saçlarla ile alakalıdır. Kadınlar için sağlıklı saç güzel saçtır. Bu yüzden saçlar hayatta büyük önem taşımaktadır. Ancak dış etkenlerden dolayı saçları tehdit eden birçok problemler vardır. Dolayısıyla güzelliği korumak önemli ve zordur. Sizlere sağlıklı saçın 5 püf noktalarını anlatacağız.

Saçlarınız Kuruyken Sakın Saçınızı Fırçalamayın

Saçlarınızı değiştirirken veya toplarken saçlarınız esner. Eğer saçınız ıslaksa saç bağlarınız dahada esner.  Saçınız kuruyken saçınızı tararsanız yüzde 20 oranında saçlarınız kırılır ve esner. Islak saçlarda bu yüzde 50’lere kadar çıkmaktadır. Bu yüzden saçlarınızı tararken saçlarınızı ıslak tutmanız gerekmektedir. Bu sayede saçlarınız daha esner bu sayede saçlarınız yıpranmaz. Saçlarınızı taradıktan sonra saç kremleri veya bakım kremleri kullanarak dahada esnemesini sağlayabilirsiniz.

Saçlar Isıya Karşı Duyarlı

Saçlarınızın ısıya dayanıklığı gün geçtikçe azalır. Bu yüzden fön, saç maşası veya düzleştirici gibi işlemleri haftada 2 veya 3 kere yapılması gerekmektedir. Bu işlemleri fazla yaptığınız taktirde saç kırılmaları veya saç kopmaları olmaktadır. Sıcak işlemlerden dolayı saç nemini ve esnekliğini kaybeder.

Saçınızı Sert Toplamayın

Saçlarınızı sıklıkla sert toplamak saçların kopmasına neden olur. Saçların aşınmaya ve kopmaya dayanıklı bir lif yapısına sahiptir. Ancak yapısal fiziksel zorlanmalarda ve yapısal eksiklerden dolayı  saçlar kolaylıkla yıpranabilir ve kopabilir. Özellikle kapalı kadınlarda saçları sıkı olarak topladığı için bu kayıplar yaşanmaktadır.

Beslenme ve Saç İlişkisi

Saçlarda yapısal eksiklerde besin eksikliğinden neden olur. Saçlarınızın yeteri kadar protein almamasından ötürü saçlarınızı inceleri ve kolay kırılır. Bu yüzden protein eksikliği, demir eksikliği,  Çinko, folik asit gibi sorunları düzeltmeniz gerekmektedir.

Saçlarınızı Her Zaman Boyamayın

Saçlarınızı çok sık aralarda rengini değiştirmek saçınızı yıpratır. Kullanılan kimyasal maddelerden dolayı güçlü saçlarınıza zarar vermektedir. Yapmanız gereken saçlarınızı boyarken saçınıza yakın olan tonaları seçmek veya keskin saç değişimlerini uzun aralarda yapmanız saçlarınız için daha iyi olacaktır. Boyalı saçlarda saç nemini kaybeder bu sebeple haftada bir kez saç maskesi yapmak saçınıza iyi gelecektir.

Bu yazımızda sizlere Sağlıklı Saç İçin 5 Sır hakkında bilgiler verdik umarız faydalı olmuştur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz