Sağlıklı Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

  • ESTETİK VE GÜZELLİK
  • Sağlıklı Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler için yorumlar kapalı
  • 881 kez görüntülendi

Sağlıklı Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Sağlıklı Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Cildimiz vücudumuzun en hassas yerlerinden biridir ve cildimize hak ettiği değeri ve özeni göstermeli, gereken bakımları yapmalıyız. Siz de vereceğimiz cilt bakım önerileri ile daha sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Cildin Dostu; Su

Su, bütün vücudun olduğu gibi cildin de en büyük ihtiyacıdır. Bol bol su içerek cildinizin canlı kalmasını ve hücrelerinin yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

Nem Çok Önemli

Cildinizin nemlenmesi için düzenli olarak banyo yapmanız gerekmektedir. Aynı zamanda nemlendirici kremler desteğiyle cildinizin azalan nem miktarını destekleyebilirsiniz.

Makyajınız Temizliğini İhmal Etmeyin

Makyaj malzemeleri çeşitli kimyasal maddeler içerdiği için cildinizde uzun süre kalması cilt sağlığı açısından sıkıntılı durumlar oluşturabilecektir. Bu nedenle yatmadan önce makyajınızı mutlaka temizlemelisiniz.

Spor Yapın

Spor yapmak cildinizin gerginliğini korumak için oldukça önemlidir. Vücudunuza giren oksijen miktarı spor yaparak daha fazla olduğu için hücrelerin yenilenmesi de daha hızlı olmaktadır.

Sigaradan Uzak Durun

Sigara, cildinizin ihtiyacı olan oksijenin cilde ulaşmasını engeller. Böylece cildiniz yeterli oranda beslenemeyerek canlılığını yitirir. Bu nedenle sigara kullanımından uzak durmanız cildinizin sağlığı için önemli olmaktadır.

Uykunuza Dikkat Edin

Vücut en çok uyurken kendini yenilemektedir. Bu nedenle uyku düzeninize dikkat etmeniz vücudunuzun ve cildinizin kendini yenileyebilmesi için oldukça önemlidir.

Sizler de vermiş olduğumuz sağlıklı bir cilt için öneriler ile daha canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.