Sağlıklı Beslenmenize Yardımcı Olan 9 Kiler

Sağlıklı Beslenmenize Yardımcı Olan 9 Kiler

Kiler, farklı tür zımbaların tutulduğu ve saklandığı bir yerdir. Kiler her ev için zorunludur. Yemek pişiren kişi bir kiler olmadan eksik hisseder. Bununla birlikte, kilerinizde sağlıklı ve faydalı zımbaları tutmak gerekir.

İnsanlar genellikle tahıllarında, unlarında, baharatlarında, korunmuş yiyeceklerinde, fasulyelerinde, soslarında, yağında, sebzelerinde ve kilerinde benzeri pek çok eşya bulundururlar. İyi bir sağlık için gerekli olan dokuz kiler zımbasının listesini paylaşacağım .

Mutfağınızda Her Zaman Sahip Olmanız Gereken Yiyecekler

1. Kimyon

Kimyon maydanoz ailesine aittir. Kimyon aroması, Meksika ve Orta Doğu mutfaklarına en uygun dumanlı ve karmaşıktır. Bu tohumlar iki şekilde bulunur. Biri tamamen kimyon diğeri ise kimyondur. Bu kimyon tohumlarını kızartın ve daha sonra yemeklerde kullanmadan önce öğütün.

2. Bal

Balın ömrü diğer kilerlere göre çok uzundur. Bal, fırında kullanılan şekerler ile kolayca değiştirilebilir. Diğer şekerler kan şekeri üzerinde ciddi bir etkiye sahip olabilir ancak balın kötü bir etkisi yoktur. Sağlık bilincine sahip insanlar için daha iyi bir seçenektir.

3. Mercimek

Mercimek yenilebilir bakliyat ve yüksek protein ile zenginleştirilmiştir. Bu bakliyat, farklı doku ve tada sahip çeşitli renklerde mevcuttur. Kırmızı mercimek, farklı yemeklerde kullanmak için iyi bir seçenektir çünkü çabucak yumuşarlar.

4. Badem Ezmesi

Badem yağı iştah açıcıdır ve ekmek dilimleri, erişte, burgerler vb. Birçok şeyde kullanılabilir. Badem ezmesini herhangi bir mağazadan kolayca alabilirsiniz.

5. Et suyu veya Stok

Hem sebze hem de tavuk suyu sağlıklı yaşam için çok faydalı olabilir. Bu et suları, kalorilerinde önemli bir değişiklik olmadan basit gıdalara lezzet katar. İnsanların çoğunluğu kahverengi pirinç yapmak için su kullanıyor. Sağlıklı olmak için bu suyu et suyu ile değiştirmeye çalışın.

6. Farro

Farro yadigarı tahıl ve tadı arpa gibi aynıdır. Her şeyden önce farroyu yıkadıktan sonra bir kaseye ekleyin. Ayrıca aynı kaseye biraz su ekleyin. Şimdi kaseyi orta ateşte koyun ve kaynamaya bırakın. Karışım tutarlı hale gelinceye kadar kaynamaya devam edin.

7. Elma Sirkesi

Elma sirkesi kullanmanın birkaç faydası vardır . Kilo vermede, kan basıncını ve kolesterolü düşürmede yardımcı olabilir. Bu lezzetli sirke ev yapımı salatalarda kullanılabilir.

8. Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı besleyicidir ve bitkisel yağ veya tereyağı ile kolayca değiştirilebilir. Bu şekilde, yemeğinize sadece hafif hindistancevizi tadı ekleyebilir, aynı zamanda sağlıklı yararlarını da ekleyebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı kemik sağlığını iyileştirerek onları güçlendirir. Hindistan cevizi yağıyla böbrek fonksiyonu da iyileştirilebilir.

9. Bitter Çikolata

Bitter çikolata, özellikle çocuklardan her yaştan insan tarafından sevilir. Daha az miktarda şeker ile birlikte daha fazla kakao içerir. Bitter çikolata, kronik veya kalp hastalıklarının önlenmesinde etkilidir. Avantajlarını elde edebilmek için fırınlama ürünlerinde koyu çikolata kullanmayı deneyin.

Bütün bu kiler zımbaları piyasada kolayca bulunabilir. Bunlar aynı zamanda ucuz ve depolanması kolaydır. Sağlıklı bir yaşam sürdürmek için bu zımbaları kilerinizde tutmaya çalışın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz