Sağlık Sigortası Nedir, Çeşitleri, Hangi Poliçeyi Seçmeliyim?

  • TANITIM
  • Sağlık Sigortası Nedir, Çeşitleri, Hangi Poliçeyi Seçmeliyim? için yorumlar kapalı
  • 1.193 kez görüntülendi

Sağlık Sigortası Nedir, Çeşitleri, Hangi Poliçeyi Seçmeliyim?

Hastalık ya da kaza gibi hallerde teminatlarınız kapsamında tedavi giderlerinizi karşılayan sağlık sigortası özel hastane imkanlarından yararlanmanızı sağlar. Temelde iki gruba ayrılan poliçeler, tamamlayıcı sağlık sigortası ve özel sağlık sigortası olarak adlandırılır. Anlaşmalı özel hastanelerde istediğiniz doktordan tedavi alma olanağı sunan bu sigorta türleri sayesinde yüksek olan hastane ücretleri minimum tutarda yansıtılır. Sonuç olarak ihtiyacınıza uygun poliçe seçimiyle sağlık masraflarınız için yüksek bütçeler ayırmak zorunda kalmazsınız.

Özel sağlık sigortası fiyatları içeriğine kıyasla oldukça uygundur. Normal şartlarda özel hastaneye gittiğinizde fazla ücret ödemeniz gerekirken sigorta yaptırmak sizi bu maliyetten kurtarır. Bu durum tamamlayıcı sağlık sigortası fiyat seçenekleri için de geçerlidir. SGK ile anlaşması bulunan tüm hastanelerde geçerli olan sağlık sigortasıyla ek ücret ödemek zorunda kalmazsınız.

Sağlık Sigortası Çeşitleri Nelerdir?

Sağlık sigortası yaptırma amacınız varsa öncelikle hangi sigorta türünün ihtiyacınıza uygun olduğunu belirlemelisiniz. Hem kapsam hem de fiyat yönünden en avantajlı olan sigortayı tercih etmek istiyorsanız doğrudan e-sigortam fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Buna göre en çok tercih edilen sağlık sigortası türleri şunlardır:

Ayakta Tedavi Sağlayan Ürünler

Adından da anlaşılacağı üzere bu poliçe ayakta yapılan tedavilere yöneliktir. Genellikle bu tedavi şekli için yıllık belli bir sayı sınırı vardır. Örneğin grip amaçlı doktora gittiğinizde bunun için uygulanacak tedavi sigortadan karşılanır.

Yatarak Tedavi Sağlayan Ürünler

Hastanede yatış gerektiren tedavilerin giderlerini karşılayan sigorta türüdür.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ürünleri

SGK ile anlaşması olan özel kurumlarda sunulan sigortadır. Hem ayakta hem de yatarak tedaviler için alınabilir. Kurumda tedavi olduğunuzda arada çıkan fark sigorta tarafından karşılanır. Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyat seçenekleri biraz daha uygundur.

Acil Müdahale Giderlerini Karşılayan Ürünler

Ani şekilde ortaya çıkan rahatsızların tedavisini karşılar. Genellikle bunlar anlık olup orta ve uzun vadeli hizmet vermezler.

Seyahat Sağlık Sigortası

E-sigortam tarafından sunulan özel sağlık sigortası fiyatları seyahat sağlık sigortası için de çok uygun olmaktadır. Bu sigorta türünden tüm yurt içi ve yurt dışı seyahatleriniz için ulaşım yolu fark etmeksizin yararlanabilirsiniz. Önemli olan nokta sigortaya konu durumun seyahat sırasında oluşmasıdır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.