Sağlık Açısından Zararlı Diyetler

Sağlık Açısından Zararlı Diyetler

Günde 1000 kalorinin altında kalori içeren diyetler bunun dışında sadece tek tip besinlerden oluşan diyetler oldukça sağlıksızdır. Yani gün içerisinde örneğin ; sadece tavuk yiyerek beslenmek sadece süt tüketerek , meyve tüketerek günü geçirmek oldukça

sağlıksızdır. 1000 kalorinin altında da diyetler yapıldığında da mutlaka uygulama sonucunda mineraller ve vitamin yetersizliği ortaya çıkmaktadır.

Bu, ilk başta kendini dengesizlik , tansiyon düşmesi olarak ortaya koyar. Daha sonrasında tırnak kırılması , saç dökülmesi , ağız yaraları , ağız içi afları olarak da ortaya çıkabilir. Bu tür diyetlerin diğer bir sakıncası da metabolik hızı düşürmeleridir. Çünkü vücuttan kas kaybını , su kaybını destekledikleri ve yağı vücutta bıraktıkları için.

Yani bu diyetlerle yağdan kilo veremediği için metabolik hızda giderek yavaşlar. Ve vücut kendini giderek açlık durumuna sokar. 1000 kalorinin altında diyet yapan kişiler ya da tek tip beslenerek kilo vermeye çalışan kişiler vardır. Bunlar kiloları geri aldıktan sonra tekrar zayıflamaya çalıştıklarında genelde başarısız olurlar.

Bu da gene vücuda metabolizmamıza verdiğimiz zarardan kaynaklanır. Tek çeşit beslenme dışında karbonhidrat ve proteini ayırarak , tamamen yağsız beslenerek sadece diyet ürünlerle beslenmeye çalışmakta gene yapılabilecek beslenme yanlışları arasındadır.

Bu yazı zararlı diyetler, sağlıksız zayıflama yöntemleri, diyetin zararları, zayıflamanın sağlıklı yolları, zayıflamanın zararları konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

sağlıksız diyetin zararları, gunde 1000 kalorinin altinda almak zararlimi, günde 1000 kalorinin altında almak zararlı mı, günde 1000 kalori zararlımı, gunde 1000 kalori almak zararlimi, günde 1000 kalori almak zararli mi, 1000 ve alti kalori almak sagliksızm, 1000 kalorinin altında almak zararlımı, 1000 kalorilik diyet zararlımı, 1000 kalorilik diyet zararları

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz