Safra Kesesi İltihabına Bitkisel Çözüm Tedavi

Safra Kesesi İltihabına Bitkisel Çözüm Tedavi

Safra kesesi iltihabının bitkisel tedavisi için çok özel bir kür tarifi vermek istiyorum sizlere.

Tamamen şifalı bitkilerle hazırladığımız bu bitkisel kür sayesinde safra kesesi iltihabına kesin çözüm sağlamış olacaksınız.

Şimdi sözü daha fazla uzatmadan ilk önce bitkisel kürü, daha sonra ise safra kesesi iltihabı için iyi gelen diğer bitkileri ve yiyecekleri anlatalım.

Safra Kesesi İltihabına Ne iyi Gelir? İbrahim Saraçoğlu tarafından tavsiye edilen bitkisel çözüm size ilk önerimiz olacak.

Malzemeler: Safra kesesi iltihabı için bitkisel kür hazırlanmasında kullanılacak şifalı bitkiler 2 ölçü hatmi kökü, 1 ölçü ısırgan otu, 1 ölçü nane, 1 ölçü civanperçemi, 1 ölçü pelin otu şeklinde sıralanabilir.

Hazırlanışı: Bitkiler ve kökler ölçülüp, ince ince kıyılır. Ardından iyice karıştırılır ve hazır hale getirilir.

Kullanımı: Bir yemek kaşığı dolusu bitki akşamdan 1 bardak soğuk suya eklenir ertesi sabah süzülür ve gün boyunca yudumlanarak içilir.

Ayrıca kara turp öz suyu safra kesesi ve safra yolları iltihabını yatıştırabilir. Başlangıçta günde 100 gram taze sıkılmış kara turp öz suyu gün boyuna yayılarak yudumlanır ve kademeli olarak 300 grama kadar çıkarıldıktan sonra yine kademeli olarak 100 grama dönülür. Bu öz suyu kürü 14 gün içinde tamamlanır. Kara turp öz suyu her gün taze hazırlanmalıdır.

 Özellikle sebzeleri çiğ olarak tüketmek safra için çok faydalıdır. Çiğ sebzelerde bulunan enzimler sindirimi düzenler ve safra sistemine bağlı organları temizleyerek sindirime yardımcı olur. Bu enzimleri lahana turşusu, yoğurt gibi fermente edilmiş gıdalarda da bol miktarda bulmak mümkündür.

 Safra sağlığı için en çok tavsiye edilen bitki zerdeçal olarak bilinir. Bunu ise safra kesesini temizleyen nane yağı, rezene, zencefil kökü ve maydanoz takip eder. Bu bitkileri ister direkt olarak isterseniz bitki çayı olarak kullanmanız önerilir.

Bu yazı safra kesesi iltihabına iyi gelen bitkiler yiyecekler besinler, safra kesesi iltihabına bitkisel doğal tedavi kesin çözüm hangi doktor bakar bölüme gidilir ne iyi gelir hangi antibiyotik zararlı faydalı yararlı nasıl anlaşılır oluşur kurutulur temizlenir geçer için şifalı bitkiler diyet litesi bitkisel çözüm tedavisi hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

safra kesesi iltihabına ne iyi gelir, SAFRA KESESİ İLTİHABI BİTKİSEL TEDAVİ, safra kesesi iltihabına bitkisel çözüm, safra kesesi iltihabına iyi gelen bitkiler, safra iltihabı nasıl geçer, safra iltihabı bitkisel tedavi, safra kesesi iltahaplanmasına ne iyi gelir, safra bitkisel, taşsız safra kesesi iltihabına ne iyi gelir, idraryoluna iyi gel en yicecekler

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz