Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları

  • ALTERNATİFTIP
  • Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları için yorumlar kapalı
  • 741 kez görüntülendi

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları

İşte taşların şahı olarak nitelendirilen safir taşı. Oldukça değerli olan ve fiyatı uçuk rakamlara kadar çıkabilen safir taşının faydaları, özellikleri ve kullanım alanlarını sizin için derledik.

Safir Taşının Özellikleri: Safir taşı da yakut taşı gibi korindon grubuna aittir. Çeşitli renklerde bulunabilir. Dünyanın en pahalı ve en değerli taşları arasında bulunan safir, sert ısıya dayanıklıdır.

Muhteşem mavi renkli ve beyaz damarlı olurlar. Işıltısı ve aydınlık görüntüsü onu diğer taşlardan farklı kılar. Dünyada en değerli safir taşları Hindistan’dan çıkarılır.

Safir kendine has canlı bir görünüme sahiptir. Tarih boyunca, özellikle batı kralları tarafından kutsal bir koruyucu olarak kabul edilmiş, kullanımı kralların tekeline alınmış, kötülüklerden, ihanetten, büyülerden, yenilgilerden korunmak için kullanılmıştır. Ayrıca Safir papalık makamınında sembolüdür. Osmanlı hükümdarlarının safir taşını takı olarak kullandığı da bilinmektedir. Çok pahalı olduğunda halkın kullanması da zaten pek mümkün değildir.

Uyumlu Olduğu Şakra : Kök, Gortlak, Alın
Rengi : Asıl olarak gece mavisi, ancak kırmızı haricinde tüm renklerde de olabilir.

Sembolü Olduğu Hususlar : Sadakat, Aşk, Özlem
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Hindistan, Tayland, Sri Lanka, Afganistan, Avustralya, Brezilya, Pakistan ve Rodezya

Safir Taşının Faydaları
– Böbrekleri kuvvetlendirir.
– Kalbi kuvvetlendirir.
– Aşkta sadakati sağlar, yanlış davranışları engeller.
– İnancı güçlendirerek kişiye güven verir.

– Şefkat duygusu vererek, ruhsal duyarlılığı arttırır.
– Kuşkuları yok eder, özgürlük hissi verir.
– Psişik yetenekleri arttırır.
– Sezgiyi kuvvetlendirir.
– Sinirleri yatıştırır, konsantrasyonu arttırır.

Mavi Safir : Telaşlı ruh halini, zihin dağınıklığı oluşturan olumsuz duyguları, korkuları, endişeleri, kuruntuları, nefret ve intikam duygularını, öfkeleri, dargınlıkları ortadan kaldırıp bunların yerine iç huzuru, sevinç, memnuniyet, sevgi ve dostluk duyguları yerleştirir.

Siyah Safir : Fiziksel zararlardan ve bedensel hastalıklardan korur. Kişinin kendisine güvenini arttırır.

Mor Safir : Yoğunlaşma haline geçmekte yardım eder, maneviyatı artırır.

Sarı Safir : Kişiye akıl, irfan, bilgelik, dirayet, zenginlik, başarı, saadet ve istediği alanda yükselme şansı getirir.

Beyaz Safir : Akıl ve algılama gücünü harekete geçirir. Bir konu üzerinde odaklanmamıza yardım eder. güzelliğe, dürüstlüğe, güzel ahlaka yönlendirir.

Bu yazı safir taşının özellikleri faydaları fiyatı gerçek olduğunu nasıl anlarız fiyatları renkleri temizlenmesi kullanım alanları ne renktir nerede bulunur nerede satılır ne işe yarar neye iyi gelir nasıl temizlenir oluşur anlaşılır kullanılır işlenir çıkarılır yüzük kolye tesbih bileklik fiyatları satın al konusunda yazılmıştır.

safir taşı, safir taşının faydaları, safir taşının özellikleri, safir taşı faydaları, koyu mavi safir taşı, safir taşı özellikleri, safir taş, Safir ta, safir tas nasil anlasilir, safir taşın faydaları

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.