Sadece Zeytinyağı Ve Sarımsak Kullanarak Varisli Damarları Doğal Yolla Tedavi Edin

 • ALTERNATİFTIP
 • Sadece Zeytinyağı Ve Sarımsak Kullanarak Varisli Damarları Doğal Yolla Tedavi Edin için yorumlar kapalı
 • 1.155 kez görüntülendi

Sadece Zeytinyağı Ve Sarımsak Kullanarak Varisli Damarları Doğal Yolla Tedavi Edin

Varisli damarlar, dolaşım problemlerinin vücudun alt bölümlerini etkileyebilen en belirgin işaretidir.

Varis, kılcal damarlar ve diğer kan damarları genişlediği zaman ortaya çıkar. Bu durum, bir iltihap oluşumundan ya da anormal kan birikiminden kaynaklanır. Bu duruma vücudun dolaşım sistemine ait duvarlarda ve kan kapakçıklarında oluşan zayıflamalar da neden olabilir.

Varisli damarlar, kırmızımsı, mor renkleri ile iyi bilinir ve yaygın olarak kadınları etkileyen çirkin leke olarak kabul edilir. (erkekleri de etkiler ama daha az oranda).

Dahası, genellikle boyutları büyüktür ve alt bacak ve kalçanın iç tarafı gibi vücudun çok görünür bölgelerinde ortaya çıkma eğilimine sahiplerdir.

Genellikle 50 yaş üstü kadınları etkiler. Bununla birlikte, genç kadınlarda da oluşumuna neden olabilen bir takım faktörler vardır.

Neyse ki, etkileri varisli damarların boyutunu azaltmaya yardımcı olan çok çeşitli tedaviler ve kozmetik ürünler mevcuttur. Buna ek olarak, bu ürün ve tedavi yöntemleri dolaşım sisteminin sağlığını da geliştirirler.

Sunulan seçeneklerden bir tanesi % 100 doğaldır. Bileşimi sayesinde rahatsız edici yan etkilere neden olmaksızın sorunun tedavisi açısından yardımcı olabilir.

Bu, iltihaplanma ve dolaşım sorunlarının azaltılması konusunda yardımcı olan, temel besin maddelerini sağlayan, zeytinyağı ve sarımsak ile yapılan doğal nemlendiricidir.

Nasıl yapıldığını öğrenmeye hazır mısınız?

Varisli damarlar için zeytinyağı ve sarımsak tedavisi

diz arkasında varis

Zeytinyağını sarımsak ile birleştirmek yağlı bir dokuya sahip bir losyon oluşturur. Biraz limon suyu ile birleştiğinde, varikoz damarları daha az görünür kılmaya yardımcı olur.

Bu karışım güçlü bir anti-enflamatuvar, tonlayıcı ve sıkılaştırıcı etkiye sahiptir. Bu durum, kılcal damarların ve damarların genişlemesini azaltmaya yardımcı olur. Buna ek olarak, daha iyi bir kan akışını uyarır.

Losyonun dairesel, masaj hareketleri ile uygulanması sirkülasyonu teşvik eder ve lenfatik sistemi harekete geçirir. Ek olarak, hücrelerinize oksijen akışını sağlayan toksinleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Daha da iyisi, durum ağırlaştığı zaman birçok insanın yaşadığı rahatsızlığı ve acıyı azaltabilen yatıştırıcı bir etkiye sahiptir.

Bununla birlikte, ilk anormal damar ortaya çıkmaya başlar başlamaz bu tedaviye başlanmasının her zaman tavsiye edildiğini unutmayın. Sonuç olarak, sorunu hızlı bir şekilde tedavi etmeye başlarsanız sonuç alınması da o kadar kolay olur.

Tabi ki, sonuçların sadece tek bir uygulamadan sonra görülmeyeceğini unutmamak önemlidir. Arzulanan etkiyi elde etmek için tedaviyi sürdürmeye ihtiyacınız olacaktır.

Bu doğal tedavi nasıl hazırlanır

bir kaseye zeytinyağı dökmek

Bu tedavi için hazırlığın ilk adımı olarak, bulabileceğiniz en kaliteli malzemeleri elde etmeniz olacaktır. Daha ucuz alternatifler aynı özellikleri taşımaz.

Hazırladığınız tedavinin güçlü özelliklere sahip olmasını sağlamak için sızma zeytinyağı ve bütün sarımsak seçin.

Malzemeler

 • 12 diş sarımsak
 • ½ su bardağı ekstra sızma zeytinyağı (100 g)
 • 1 limon suyu
 • 1 cam kavanoz

Yöntem

 • Önce sarımsak dişlerini soyun, onları yarıya kesin ve bir macun kıvamına gelene kadar bir havanda tuz kullanarak ezin.
 • Daha sonra ezilmiş sarımsağı bir cam kavanoz içine koyun ve zeytinyağı ve limon suyu ilave edin.
 • Kabı iyice kapatın ve gece boyunca serin, karanlık bir yerde bırakın.
 • Ertesi sabah, malzemeleri ahşap bir alet kullanarak çıkarın. Daha küçük parçalara ayırmak için elekten geçirin.

Nasıl kullanılır

 • Önce, bol miktarda bu karışımdan alıp vücudunuzdaki varisli damarlardan etkilenen tüm kısımlara nazik, dairesel hareketlerle birlikte uygulayın.
 • Sirkülasyonu harekete geçirmek için sürekli hareketler kullanın ve parmaklarınızın ucuyla basınç uygulayın.
 • Bir saat boyunca etki etmesi için bırakın. Belirlenen zamandan sonra, bölgeyi soğuk suyla durulayın.
 • Bu adımları haftada en az üç kez, tercihen gece tekrarlayın.

Hızlı ve uzun süreli sonuçlar elde etmek için bu tedavinin günlük egzersiz ve dengeli bir beslenme planı ile birleştirilmesi gerektiğini unutmayın.

Bu alışkanlıklar dolaşım sisteminizin sağlığını iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda kilo vermenize ve iltihaplanmayı azaltmanıza yardımcı olur. Bunlar, bacaklarınızın genel sağlığını etkileyen iki önemli faktördür.

Şimdi tedaviye başlayın ve kendi evinizde, can sıkıcı sorunlardan kurtulmanın ne kadar ucuz ve kolay olabileceğini keşfedin!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.