Saçınızın Rengine Uygun Makyaj Nasıl Yapılmalıdır ?

  • ESTETİK VE GÜZELLİK
  • Saçınızın Rengine Uygun Makyaj Nasıl Yapılmalıdır ? için yorumlar kapalı
  • 756 kez görüntülendi

Saçınızın Rengine Uygun Makyaj Nasıl Yapılmalıdır ?

Çekici ve güzel görünmek istiyorsanız saç rengine göre makyaj yapılması oldukça önemlidir. Saçlarınız ile makyajınızın uyumu daha güzel gösterecek ve daha alımlı bir hale getirecektir. Ancak uyumsuz olan durumlar yüzünden ciltler çekiciliğini kaybetmek ve saçların güzelliği ortadan kalkmaktadır.

Siyah saçlar

Siyah saç sahibi iseniz göz makyajınıza daha çok dikkat etmelisiniz. Gri ve gümüş renkli göz makyajı yapmanız sizi daha çekici gösterecektir. Dudaklarınız için ise mor tonlarda bir ruj seçimi doğru olacaktır. Pembe ve pembeye yakın tonlarda allık kullanabilirsiniz. Bu sayede saçlarınızla uyum sağlanacaktır.

Sarı saçlar

Sarı saç sahibi iseniz göz makyajınızda kahverengi tonlar kullanmanız gerekmektedir. Kahverenginin farklı tonlarınıda kullanabilirsiniz. Kahverenginin sarıya çalan tonlarını göz altlarına sürdüğünüz zaman hoş bir durum ortaya çıkacaktır. Dudaklarınız için ise pembe tonlar kullanabilirsiniz. Kırmızı ruj da sarı saç için vazgeçilmezler arasındadır.

Kahverengi saçlar

Kahverengi saç sahibi iseniz herhangi bir ton majyajı size saçınıza uyum sağlayabilir. Metal renkler, gri renkler de göz kalemi ve rimel kullanabilirsiniz. Deriniz de siyahlık var ise sarı tonlu allıklar kullanırsanız daha çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz. Kırmızı ruj kahverengi saç için ideal olabilir ancak turuncu ruj kullanımı oldukça müthiş bir uyum oluşturacağını unutmayın. Ancak kahverengi saç için her renk ruj saçlar ile uyum sağlayacaktır.

Saç rengine göre makyajlar yaparak çekiciliğinize daha çekicilik katın!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.