Saç Uzatan Bitkisel Çözümler

Saç Uzatan Bitkisel Çözümler

Saçımızın torbaya benzeyen ve folikül adı verilen parçası kafa derimizin altında bulunur. Bu kısma saç kökü adı verilir ve saçın canlı olan kısmı burasıdır. Bu kökte bulunan saç hücrelerinin bölünmesiyle saç uzar. Her saç teli uzar, uzaması yavaşlar ve bir müddet sonra dökülerek yerine yeni saç teli çıkar. Bir saç telinin ortalama yaşam süresi

2-6 yıldır.

Saç telleri bir ayda yaklaşık 2,5 cm kadar uzarlar. Bu uzama dönemler halinde olur. Bu dönemler saç folikülünün uzaması ve dinlenmesi olmak üzere iki adettir. Dinlenme döneminde saç uzaması geçici bir süre durur. Buna klüp saç denir. Klüp saç bir sonraki uzama dönemine kadar dinlenme sürecinde kalır.

Hızlı saç uzatma, çabuk saç uzatma kürü 1
Civanperçemi, dövülmüş nar kabuları ve sinemakiyi suda 30 dakika kaynatın. Bu suyu süzüp, losyon kıvamına gelinceye kadar, susam yağı ve çırpılmış yumurta ilave ederek karıştırın. Hızlı saç uzatma sağlayan bu losyon ile saçınızı sık sık yıkayın.

Hızlı saç uzatma, çabuk saç uzatma kürü 2
Karadur üsaresini bir tülbent ile süzüp, bulamaç haline gelinceye kadar, susam yağı ve yumurta ilave ederek karıştırın. Daha sonra bu karışımı 5 dakika ısıtın. Hazırlanan bu hızlı saç uzatma losyonu ile saçlarınızı iki günde bir yıkayın.

Hızlı saç uzatma, çabuk saç uzatma kürü 3
Rendelenmiş turp, suda 30 dakika süreyle pişirildikten sonra süzülür. Elde edilen sıvıya yumurta sarısı ilave edilerek bulamaç haline gelinceye kadar karıştırılır. Hazırlanan bulamaç ile saçlar sık sık ovularak yıkanır.

Bu yazı saç nasıl uzar, saçı uzatan bitkisel maskeler çözümler, saçı uzatan şeyler, saç uzamasına iyi gelen şifalı bitkiler nelerdir, saç uzatan formül ilaç maske yiyecekler besinler gıdalar, saç uzatma tavsiyeleri önerileri konusunda yazılmıştır.

saç uzatma kesin çözüm, saç uzatan bitkisel çözümler, saçlar nasıl çabuk uzar bitkisel çözüm, saç uzatmaya kesin çözüm, saç uzatan ilaç, kesin saç uzatma, saç uzatmak için bitkisel çözümler, saç uzatan şeyler nelerdir, saç uzatan şeyler, saç uzatan ilaçlar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.