Saç Kırıklarına Bitkisel Çözüm

Saç Kırıklarına Bitkisel Çözüm

Öyle veya böyle, saçlarımıza ne kadar özen gösterirsek gösterelim hava kirliliği gibi çevresel faktörler, düzensiz beslenme, kötü saç bakım ürünleri ve ısıyla çalışan saç şekillendirme cihazları bir şekilde saç uçlarının kırılmasına neden

oluyor. Saçlarınıza dikkat ediyorsanız daha az, bakımsız saçlarda ise daha çok yaşanan bir sorun.

Eğer saç uçlarınız olması gerekenden fazla kırılıyorsa öncelikle maşa, fön makinesi ve saç kurutma makinesi gibi saçı çok yıpratan cihazları kullanmayı bırakın. Bu tip cihazlar saçı kurutur ve kırıkları arttırır. Kullanmaktan başka çareniz yoksa mutlaka nemlendirici maske yapın ya da nemlendiricili şampuan ve saç bakım ürünü tercih edin.

Saç kırıkları düzenli olarak alınarak saçın yıpranmış görüntüsü düzeltilebilir. Ancak bu kesimler, özellikle saç uzatmaya çalışıyorsanız sizi en az 1-2 hafta öncesi saç uzunluğuna geri götürecektir. Bundan kurtulmak için evde hazırlayacağınız bitkisel maskelerle kırıkları azaltabilir, saçlarınızı daha hızlı uzatabilirsiniz.

Saç kırıklarına bitkisel çözüm olarak aşağıdaki maskeleri uygulayabilirsiniz;

1. 2 yemek kaşığı zeytinyağına yarım yemek kaşığı bal ve 1 yumurta sarısı ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra masaj yaparak saç diplerine ve tutamlara ayırarak saçlarınıza sürün. Duş bonesi takın ve maskeyi 30 dakika beklettikten sonra şampuanla temizleyin.

2. Saç ve saç derisine avokado ya da zeytinyağı ile masaj yapın. Bu yağları hafif ılık olarak uygulamak etkisini arttıracaktır. Yağı sürdükten sonra başınıza bir havlu sarın ve maskeyi 6-8 saat kadar bekletin. Maskeyi şampuanla yıkadıktan sonra suda seyrelttiğiniz sirkeyle durulayabilirsiniz.

Bu yazı saç kırıklarına çözüm, saç kırıklarına maske, saç kırıkları nasıl giderilir, saç kırıkları nasıl yok edilir, saç kırığına ne iyi gelir, saç kırığına çözüm, saçtaki kırıkları yok etmek, saçtaki kırıklar nasıl kesilir, saçtaki kırıklar nasıl gider konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

saç kırıkları nasıl giderilir, saç kırıklarına ne iyi gelir, saç kırıkları nasıl gider, sac kirilmasina ne iyi gelir, saç kırıkları nasıl yok edilir, saç kırılmasına bitkisel çözüm, saç kırıklarına çözüm, saç kırıklarına bitkisel çözüm, saç kırıkları nasıl alınır, saçtaki kırıklar nasıl giderilir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz