Saç Dökülmesini Engellemek İçin Evde Uygulanabilecek Yöntemler

Saç Dökülmesini Engellemek İçin Evde Uygulanabilecek Yöntemler

Toplumda yaygın olarak görülen saç dökülmelerinin önüne geçebilmek için basit ama etkili yöntemler uygulayarak daha sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Daha çok erkeklerin şikâyet ettiği saç dökülmeleri artık kadınlarında daha fazla sorumluluk almalarından dolayı kadınlarda da görülmektedir. Bu soruna sebep olarak daha çok stresli bir yaşam, dengesiz beslenme ve sağlıksız saç bakım ürünleri kullanmak gösterilebilir. Stres, saçın sağlıklı gelişmesi için gerekli olan temel besinleri ortadan kaldırır. Stres sayesinde tam beslenemeyen saçların saç folikülleri zaman içinde kopar ve saç kaybı oluşur.

Evde Uygulanabilecek Yöntemler

Doğal Şampuanlar: Saçların dökülmesinde yapılacak ilk hareket kişinin şampuanını değiştirmesidir. Şampuanlarda kullanılan kimyasallar saç foliküllerini olumsuz etkilediğinden saç kaybı ortaya çıkar. Evde yapılacak doğal şampuanlar saç kaybını ortadan kaldıracaktır.

Aloe Vera: Aloe Vera saç dökülmesinde kullanılan çok önemli çözümdür. Antioksidan, bitkisel gıdalar ve aminoasit açısından oldukça zengindir. Her gün düzenli olarak 1 – 2 yemek kaşığı aloe vera suyu içilmelidir. Ayrıca bu su saçlara da uygulanmalıdır.

Keten Tohumu: Bitkisel omega 3 açısından zengin olan keten tohumu, güçlü ve sağlıklı saçlar için oldukça uygun bir bitkidir. Keten tohumu yanında ayçiçeği, susam ve kabak çekirdeği de tüketmek saç sağlığı için iyi olacaktır.

Hint Yağı: En yararlı bitkilerden biri olan Hint yağı bitkisi Omega 9 yağlı asit açısından zengindir. Anti bakteriyel ve anti mikrobik bir yapıdır. Saç derisini korur, kepek ve enfeksiyonlara karşı saçları güçlü kılar.

Meyan Kökü: Özellikle erkek tipi saç dökülmelerinde oldukça etkili bir bitkidir. İçinde bulunan aminosit ve polisakkaritler saçın nemli kalmasını sağlar. Saçların yapısını güçlendirir ve saçlara doğal parlaklık kazandırır. Saçlarda görülen kepek, egzama, akne ve sedef gibi cilt hastalıklarında oldukça etkilidir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz