Saç Dökülmesine Karşı Etkili Doğal Çözümler 11

  • ALTERNATİFTIP
  • Saç Dökülmesine Karşı Etkili Doğal Çözümler 11 için yorumlar kapalı
  • 892 kez görüntülendi

Saç Dökülmesine Karşı Etkili Doğal Çözümler 11

Saç dökülmesi, diğerlerinin yanı sıra kronik rahatsızlıklar, kepek ve kafa derisi enfeksiyonları gibi çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. Saç dökülmesine neden olan temel sorunu anlamak için dermatoloğunuza danışmalısınız.

Bu arada, tamamen doğal olan ve anında anında saç dökülmesine yardımcı olabilecek 11 son derece etkili saç dökülme ev çarelerini seçtik.

1. Meyan Kökü

Meyan kökü, doğal olarak saç kaybını tersine çevirmek ve saç hasarını önlemek için birden fazla besin maddesi ve etkili özellik içerir. Araştırma, saçlı deri kuruluğu, tahriş olmuş kafa derisi ve hatta kabuklu bir kafatasının tedavisinde son derece etkili olduğunu ortaya koymaktadır.

En faydalı kalite, tıkanmış gözenekleri açma ve saç dökülmesini tetikleyen en yaygın nedenlerden biri olan zayıf kıl foliküllerinin gücünü güçlendirmesidir.

Çok uzun beklemek zorunda kalmadan faydalı sonuçlar almak istiyorsanız, her hafta meyan kökü uygulayın. Meyan kökü, sıcak bir fincan dinlendirici meyankökü çayı demleyerek, oral olarak meyan kökü bile tüketebilirsiniz.

2. Aloe Vera

Aloe vera ve ekstreleri, saç dökülmesini önlemek ve tedavi etmek için en etkili doğal ev ilaçlarından biri haline getiren, özellikle E vitamini gibi çok gerekli olan önemli bir besin maddesini desteklemektedir. Temel olarak, aloe vera hasarlı bir saç derisini gevşeterek ve saç hücrelerinin beslenmesini ve güçlenmesini sağlayan sağlıklı bir ortamın gelişmesini teşvik ederek çalışır.

Ayrıca, aloe vera ayrıca saç köklerinin tıkanmasını ve saçı geri büyümesini engelleyen bir yağ olan sebumu ortadan kaldırmaya da yardımcı olur. Bu güçlü tedavinin etkin kullanımını sağlamak ve faydalı sonuçlar almak için, saçınıza ve saç derisine saf aloe vera jeli ile masaj yaptığınızdan emin olun. Özellikle aloe vera bazlı saç ürünleri, özellikle şampuan ve saç kremi almak için tavsiye edilir.

3. Soğan Suyu

Yakın zamanda dermatolojik bir çalışma, soğan suyunun saç gelişimini desteklemede son derece etkili olduğunu ortaya koymaktadır. Katılımcılara altı hafta boyunca günde iki kez kafa derisine soğan suyu uygulanması talimatı verildi. Sonuçlar, 23 katılımcıdan 20’sinin çok olumlu sonuçlar aldığını ve soğan suyunu en etkili doğal saç dökülme çare olarak tanımladığını ortaya koydu.

Yüzyıllar boyunca, soğanlar, kan dolaşımını arttırmaya yardımcı olan güçlü kükürt içeriği ile paketlendikleri için doğal saç dökülmesinin önlenmesi ile ilişkilendirilmiştir, bu da soğan suyunun kolajen büyümesini teşvik etmesine olanak sağlarken, güçlü antibakteriyel profili iyileşme ve kafa derisi enfeksiyonlarının önlenmesine yardımcı olur. .

Sadece bazı soğan suyuna kafa derisine masaj yapın ve normal şampuanınızla yıkamandan önce en az 15 dakika bekletin.

4. Elma Sirkesi

Saç dökülmesi, kuruluktan kaynaklanan hasarlar ve hatta tıkanmış kıl folikülleri gibi çeşitli nedenlerle oluşabilir. Araştırmalar, saç köklerimiz tıkandığında saçın güçlenmesi için gerekli miktarda yağdan yoksun olduklarını ve bu durumun aşırı derecede saç kaybına neden olan ve hatta kalıcı da olsa neden olabileceği için aşırı miktarda saç dökülmesine neden olan bakteriler ve sağlıklı yağlar oluşturduğunu ortaya koymaktadır. kellik.

Bu basit ve kullanışlı saç çare ile saç köklerinin tıkanmasını düzeltebilir ve hatta önleyebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken, saç derisini yıkamak için su ve elma sirkesi karışımı oluşturmaktır. Gözenekleri etkin bir şekilde açarak saçın yeniden büyümesini teşvik edebilecek doğal bir tedavidir.

5. Biberiye Yağı

Biberiye yağı, aşırı saç kaybına yol açan tüm risk faktörleri olan lapa lapa, saç enfeksiyonları ve kepek giderilmesine yardımcı olan güçlü antiseptik profilleri güçlendiren son derece popüler ve yaygın olarak kullanılan esansiyel bir yağdır.

Biberiye yağı saç ve kafa derisi üzerine uygulandığında saç büyümesi için güçlü bir uyarıcı gibi davranması için çok yaygın bir doğal saç dökülmesi tedavisidir.

Araştırmacılar, güçlü antioksidan ve antibakteriyel profilinin saç çıkmalarında belirgin iyileşmeler sağladığına inanıyorlar.

6. Sarımsak

Yakın zamanda dermatolojik bir çalışma, steroid tedavisiyle birlikte saç dökülmesini tersine çeviren sarımsak jelin faydalarını araştırmaya çalışmıştır. Sonuçlar, steroit tedavisiyle sarımsak jeli, steroid ilaçlarla yapılan yer tedavisine kıyasla çok daha fazla saç büyümesine yardımcı olduğunu ortaya koydu.

Araştırmacılar, sarımsak jelin saçların büyümesini teşvik etmede oldukça faydalı olduğunu ve mevcut saçı güçlendirmenin yanı sıra, bir çok saçın tadını çıkarabileceğinizi ileri sürüyorlar.

Soğan gibi, sarımsak da derinlemesine şartlanma sağlamanın yanı sıra doğal olarak saç dökülmesini durdurmaya yardımcı olan esansiyel mineraller ve vitaminler açısından oldukça zengindir. Yapmanız gereken tek şey, ince harmanlanmış sarımsak karanfillarından bir macun oluşturmak ve saçınıza düzenli olarak uygulamaktır.

7. Hindistan Cevizi Sütü

Hindistan cevizi ve ekstreleri ile oluşturulan saç bakım ürünleri, şampuanlar ve koşullar bol miktarda vardır. Gördüğünüz gibi, hindistan cevizleri aşırı derecede güçlü bir nemlendiriciler olarak oldukça popülerdir ve bu da aşırı kuruluğun neden olduğu saç dökülmesini ve saç derisini tahrip etmenin en etkili nedenlerinden biridir.

Saç köklerinin sağlığını güçlendirmek, saç dökülmesini tersine çevirmek ve parlaklığı arttırmak için saçınıza biraz hindistan cevizi sütü veya yağı masajı yapabilirsiniz. Hindistan cevizi sütünün köklerine derinlemesine masaj yapın ve durulamadan önce en az 10 dakika bekletin.

8. Jojoba Yağı

Saçlı deride uzun süre aşırı ve şiddetli kuruluk nedeniyle hasar görmesi saçın parlaklaşmasına, aşırı saç dökülmesine ve kepeklenmesine neden olur.

Jojoba yağı saç derisinin derinlemesine nemlendirilmesine yardımcı olduğu ve sağlıklı ve güçlü yeni saçların büyümesini destekleyen çok etkili bir doğal saç dökülmesi tedavisidir.

Ayrıca, jojoba yağının uygulanması ayrıca saç hücrelerinin çok daha hızlı çoğalmasına yardımcı olur, çoğu esansiyel yağın geride bıraktığı yağlı artıkların hiçbirini bir şampuanla yıkandıktan sonra geride bırakmaz.

Bu doğal saç dökülmesinin etkili sonuçlarını elde etmek için yağı ısıtın ve sonra saç tellerine, saç derisine ve köklerine derinlemesine masaj yapın. Düzenli şampuan ve saç kremi ile yıkamanız için en az 15 dakika bekletin.

9. Baharatlı acı Biber

Baharatlı acı biber, saç dökülmesini durdurmak ve önlemek için en iyi ilaçlardan biri olan kafa derisi içindeki kan dolaşımını teşvik etmede son derece etkilidir.

Araştırma, acı biber, kapsaisin ile yüklendiğinden, güçlü bir kan akışının ortaya çıkmasına yardımcı olduğunu ve bunun da daha güçlü bir kıl büyümesini desteklediğini ortaya koymaktadır.

10. Aspir Yağı

Jojoba ve biberiye yağı gibi, aspir yağı da kepekle mücadele ve kepek önleme ile birlikte, kurutulmuş saç köklerinin güçlendirilmesi ve beslenmesinde yardımcıları için en etkili saç dökülme çözümlerinden biridir. Saç derisini derinden besleyerek ve saç hücrelerini derinden derinden delerek ve saç hücrelerini derinizdeki derinin içinden besleyerek ve besleyerek işe yarayacaktır.

Yapmanız gereken tek şey, kafa derisine biraz aspir yağıyla masaj yapmak ve en az 30 dakika veya daha uzun bir süre saçınızda kalmasına izin vermek. Safflower yağını saçınızdan yıkarken, uzun vadede düzenli kullanımda etkili saç büyümesi faydaları ile birlikte parlaklık ve parlaklıkta anında iyileşme farkedilir.

11. Yumurta ve Yumurta Sarısı

Çiğ yumurtaların kokusu dünyadaki en acımasız bir şey olsa da, saçların iyi düşmesini önlemek ve durdurmak için yumurta saç maskesi en etkili yoldur. Görüyorsunuz, çünkü yumurtalar yükleri ve protein yüklerini topladıklarından, saçların yeniden büyümesini teşvik etmek için son derece faydalıdırlar.

Araştırmalar saçlarımızın yaklaşık% 70’inin keratin proteininden oluştuğunu ve bunun neden yumurtaların saçların zarar görmesini engellemekte ve önlediğini açıklamaktadır.

Yapmanız gereken tek şey, bir kasede bolca bir çorba kaşığı zeytinyağı ile yumurtayı yenmektir. Saçlarınızı normal şampuanınızla yıkayın ve ardından maskeyi nemli saçınıza uygulayın, duş başlığıyla kapatın ve en az 10-15 dakika bekletin. Yumurta maskesi tamamen saçınıza ıslatıldığında ve saçınıza emildiğinde, durulayın ve saçınızı nemlendirici bir saç kremi kullanarak yıkayın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.