Saç Dökülmesi için Şifalı Bitkiler

Saç Dökülmesi için Şifalı Bitkiler

Bazen sağlıksız beslenme, bazen kirli hava ve su, bazen ise kalitesiz saç bakım ürünleri. İşte bunların hepsinin birleşimi neticesinde saçlarımız daha çabuk yıpranır, yorulur ve saç dökülmesi meydana gelir.

Oysa ki doğanın bizlere verdiği şifa kaynakları ile saç sağlığını olması gerektiği noktaya getirmek ve saç dökülmesini engellemek çok basit.

Saç Dökülmesine Bitkisel Çözümler: Bitkisel tedavi uzmanı Ahmet Maranki saç dökülmesini önleyen son formülünü bizlere açıkladı. Ceviz kabuğu kürü ile artık saçlarınızın dökülmesine kesin çözüm sağlayacaksınız.

Ceviz Kürünün Hazırlanışı: 20 adet cevizin sert dış kabuğunu, 1 litre suyun içinde 10-15 dakika süreyle iyice kaynatın. Bu şekilde elde edilen ceviz kabuğu suyuyla saçlarınızı yıkayın. 15 gün boyunca her gün bu uygulamayı yaparsanız saç dökülmesine çözüm sağlarsınız.

Saç Dökülmesi için Karanfil Kürü: Bu kür diğer yöntemler gibi rahatsız edici bir kokusu yoktur. Bu özelliği sayesinde hem kış aylarında hem de yaz aylarında kolayca uygulanır. Çok basit derecede hazırlanır. Durulama gereksinimi yoktur. Bitkisel bir tonik görevi görür.

– Saç ve saç derisine zarar veren ürünlerden kaçınılmalıdır. Protein ağırlıklı besinlerin tüketimine özen gösterilmelidir.

– B grubu vitaminler (biotin ve d-pantenol) alınabilir. Demir ve çinko eksikliği varsa ek vitaminlerle eksiklik giderilmelidir.

– Hindistan cevizi yağı saçları güçlendirir ve bakım yapar. Hindistan cevizi sütü de masaj yapar şekilde baş derisine uygulanırsa dökülmeyi önler.

– Üzüm çekirdeği yağını da saçların canlanmasında kullanmak mümkündür.

– Isırgan otu ile hazırlanan kür dökülmelere karşı faydalıdır. Bu kür ile saç derinizi günde iki kez masaj yaparak ovun. Ayrıca dökülmelere karşı ısırgan otu çayı da içebilirsiniz.

– Biberiye otu, ada çayı, dul avrat otu, ısırgan otu ve şeftali yaprakları toplanır. Bu yaprakların üzerine çıkacak kadar olan kaynamış suya atılır. 10 dakika demlendirilir. Su soğuduktan sonra bu su ile baş yıkanır.

– Jöle kullanılmamalıdır. Jöle saçın nefes almasını önler ve dolayısıyla saç kaybına neden olur. Jöle kullanılsa bile aynı gün saçı yıkamak gerekir.

– Yüksek miktarda A vitamini alınması saç dökümünü tetikler. A vitamini alımı kesilerek bu problem çözülebilir.

saç dökülmesi nasıl önlenir ahmet maranki, saç dökülmesi nasıl önlenir bitkisel çözüm, saç dökülmesi için şifalı bitkiler, ibrahim saraçoğlu saç dökülmesi ceviz, saç dökülmesi nasıl geçer, sac tokumesi, şaç dökülmesi nasıl engellenir bitkisel yöntemler, ceviz kabuğu saç dökülmesini önler mi, ahmet maranki karanfil kürü saç dökülmesi için, saç dökülmesini sifali bitkiler

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz