Saç Dökülmesi için Bitkisel Tedavi

  • ALTERNATİFTIP
  • Saç Dökülmesi için Bitkisel Tedavi için yorumlar kapalı
  • 1.093 kez görüntülendi

Saç Dökülmesi için Bitkisel Tedavi

Bu aralar sağlık konularına biraz biraz ara verip özellikle hanımlar için güzellik konularına el atasım var. Hoş bugün sizlerle paylaşacağım konuda erkeklerde faydalanabilir.

Ne yazık ki yıpranan ve yeteri kadar bakılmayan sağlıksız saçların sonu hep aynı. Saç dökülmesi neticesinde sayısız saç telini kaybediyoruz. Eğer bu teller yenilenmezse ne yazık ki yavaş yavaş kellik sorunu bizleri bekliyor demek. İşte bu yüzden en güzeli saç dökülmesini engellemek ve kesin çözüm bulmak.

Bitkisel tedavi uzmanı İbrahim Saraçoğlu saç dökülmesi problemi yaşayanlar için önerdiği bitkisel kürü açıkladı ve bizde bu kürü sizlerle paylaşıyoruz.

750 gram civarı kaynamakta olan suyun içerisine bir tutam kadar (takribi 5-10 gram) lavanta atın. 5 dakika yüksek ısıda kaynatarak demleyin. Demlenmesi işleminin ardından süzün ve uygun sıcaklığa gelince saçlarınızı yıkamak için kullanın.

Eğer, saçlarınız temizse demlenen lavanta suyu ile saçlarınızı yıkayın ve yarım saat etki etmesi için yıkamadan bekleyin. Yarım saatin ardından ılık su ile durulayın.

Eğer, saçlarınız kirli veya çok yağlı ise, önce sabun ya da şampuan ile yıkayın. Daha sonra demlenmiş lavanta suyu ile yıkayıp, yarım saat boyunca saçlarınızı durulamadan bekleyin. Sonrasında ise sadece ılık su kullanarak durulayın.

Bu uygulamayı saç dökülmesi durana kadar haftada bir veya iki kere uygulayabilirsiniz. Saç dökülmesi durduktan sonra önleyici amaçlı olarak 2-3 ayda bir tekrarlamanız sizin için faydalı olacaktır.

Saç Dökülmesine Ne iyi Gelir? Sizlere vereceğim önerileri mümkün olduğunca uygularsanız, saç dökülmesi ile karşılaşma şansınızı minimuma indirmiş olacaksınız.

– Saç ve saç derisine zarar veren ürünlerden kaçınılmalıdır.

– Protein ağırlıklı besinlerin tüketimine özen gösterilmelidir.

– B grubu vitaminler (biotin ve d-pantenol) alınabilir.

– Demir ve çinko eksikliği varsa ek vitaminlerle eksiklik giderilmelidir.

– Hindistan cevizi yağı saçları güçlendirir ve bakım yapar. Hindistan cevizi sütü de masaj yapar şekilde baş derisine uygulanırsa dökülmeyi önler.

– Üzüm çekirdeği yağını da saçların canlanmasında kullanmak mümkündür.

– Karbonhidrat ağırlıklı beslenmeden kaçınılmalıdır.

– Stresten uzak durulmalıdır. Sigara ve alkol kullanımı alışkanlık haline getirilmemelidir.

– Jöle kullanılmamalıdır. Jöle saçın nefes almasını önler ve dolayısıyla saç kaybına neden olur. Jöle kullanılsa bile aynı gün saçı yıkamak gerekir.

sac-dokulmesine-ne-iyi-gelirBu yazı saç dökülmesine iyi gelen yağlar yiyecekler şampuan gıdalar bitkiler ilaçlar sabunlar kürler haplar saç dökülmesi nasıl önlenir engellenir tedavi edilir giderilir doğal kesin karşı çözümler erkek kadın bitkisel çözüm tedavisi şifalı bitkiler saç dökülmesi için yağ ilaç maske maya dua ibrahim saraçoğlu saçların dökülmesini önleyen engelleyen vitaminler nasıl konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

dokulen saclar nasıl cıkar, dökülen saç nasıl çıkar, sac dokulmesini hangi bitkiler onler, hangi bitki saç çıkartır, dökülmüş saç nasıl çıkar, saç dökülmesini hangi bitki önler, hangi bitkiler saç dökülmesini önler, sac nasil çıkar bitkisel Çözüm, hangi bitkiler saç çıkarır, saç dökülmesi bitkisel önlemleri

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.