Saç Diplerinde Kaşıntı Nedenleri

Saç Diplerinde Kaşıntı Nedenleri

Saç diplerinde kaşıntı ve sivilce kızarıklık yanma neden olur, saç diplerinde kaşıntı nedenleri için şampuan, saç kaşıntısına çözüm ne iyi gelir iyi gelen şampuan bitkisel çözüm şifalı bitkiler, saç kaşıntısı neden olur nasıl geçer tedavisi.

Saç kaşıntısı sorunu çeken arkadaşlarımız bu yazıyı mutlaka okumalılar. Saç kaşıntısının nedenlerini yok edemeyenler ise tedavi ve bitkisel çözümleri denemeliler.

Saç kaşıntısı saç derisinde meydana gelen sorunlardan kaynaklanmaktadır. Özellikle yetişkinlerde çok sık karşılaşılan bir durumdur.

Saç Kaşıntısı Neden Olur?
Saç kaşıntısının yaygın nedeninin yağlı ciltlerde saç derisinin aşırı yağlanmasına bağlı olduğuna inanılmaktadır. Bunun yanı sıra; kepek(Seboreik Dermatit) , enfeksiyonlar, enflamasyonlar(iltihabi vakalar), parazit istilası(baş biti), otoimmün bozukluklar ve daha ciddi alerjik nedenler de saç kaşıntısına neden olmaktadır. Saç kaşıntısına neden olan diğer durumlar ise,

– Saç derisindeki akneler,
– Alerjye neden olan saç boyaları,
– Banyoda aşırı sıcak suyla duş almak,
– Egzema,
– Mantar rahatsızlıkları,
– Hipotiroidizm
– Lupus,
– Sedef hastalığı,
– Stres,
– Anksiyete,
– Güneş yanığı şeklinde sıralanabilmektedir.

Saç kaşıntısının şiddeti sıklığı ve süresi kaşıntıyı oluşturan nedene bağlıdır. Saç kaşıntısı sadece saçlı kısımda hüküm sürüyor olabilir. Boyun ve alt boyun bölgelerini tutan bir kaşıntıyla karşı karşıya kalmanız da mümkündür. Bütün bu sorunların kaynağının tespiti çok önemlidir. Çünkü tedavi bu kaşıntıların altında yatan sebeplerin bulunmasına bağlıdır.

Saç kaşıntısı Tedavisi
Kaşıntının kaynağının tespiti tedavisi açısından önemlidir. Alerjik sorunlara bağlı olan saç kaşıntıları genelde kısa sürede iyileşmekte ve geriye her hangi bir iz bırakmamaktadır. Dermatit kaynaklı saç kaşıntıları ise sürekli ve iyi bir saç bakımıyla son bulmaktadır. Saç kaşıntısının tedavisinde kullanılan bir diğer yöntem de tuzlu suyla banyo yapmak veya kükürtlü sabunla saçların ovalanmasıdır. Çeşitli çamur banyoları, şifalı kaplıcalar ve şifalı bitki kürleri ise gerçekten faydalı tedavi yöntemlerindendir.

Bu yazı saç diplerinde kaşıntı ve sivilce kızarıklık yanma neden olur, saç diplerinde kaşıntı nedenleri için şampuan, saç kaşıntısına çözüm ne iyi gelir iyi gelen şampuan bitkisel çözüm şifalı bitkiler, saç kaşıntısı neden olur nasıl geçer tedavisi konusunda yazılmıştır.

sac diplerinde kasinti, saç diplerinde sivilce ve kaşıntı, saç dibi kaşıntısı, saç kaşıntısı neden olur, saç diplerinde kızarıklık, sac diplerinde kasinti ve kizariklik, saç diplerinde sivilce, saç diplerinde kaşıntı neden olur, saç dipleri kaşıntısı, saç diplerinde kaşıntı nedenleri

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz