Saç Derisinin Bakımı

Saç Derisinin Bakımı

Saçlarınızın uzun vadede sorun yaşamasın diye belirli konulara dikkat etmeniz gerekmektedir. Saç derisinin bakımı saçlarınızı kaybetmemeniz için dikkat edilmesi gerekilen bir husustur. Bu bakımların bir kısmı saç üzerinden ziyade saç derisine yapılmalıdır. Buna bağlı olarak ilerde saç dökülmesi gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Saç derisinin bakımsız biçimde olması saçlarınızın ömrünü kısaltır ve dökülmesine neden olur bununla beraber birçok saç rahatsızlığını peşinde getirir.

 

Saç sorunlarının en büyüğü saç dökülmesidir. Bunun şu anki çözümü sadece saç ektirmek gibi görünüyor tabi bu işlemi yaptırırken de sıkıntı yaşayabilirsiniz. Saç derisinin bakımında doğal ürünleri kullanmaya özen gösterin. Doğal ürünleri kullanmak saç derinize iyi geldiği gibi saçlarınıza da yararlı olacaktır. Saç ile ilgili problemler yaşamayın diye saç dersine nasıl bakım yapılmalıdır sizin için kaleme alıyoruz.

Saç Derisi Bakımı İçin Neler Yapılmalı

  • İlk olarak doğal saç bakım kürü ile başlıyoruz. Bu karışımı evinizde kullandığını doğal malzemelerde yapmanız mümkün olmak ile birlikte saçlarınıza da faydası bulunmaktadır. Saçınız için faydalı ve yararlı birçok maddeyi bir araya getirerek yapacağınız kür hem saçınıza hem de saç derinize bakım için etkili olacak. Kür içerisinde kullanacağınız malzemeler şu şekilde: Sirke(elma sirkesi tercih edin), biberiye ürünleri, ada çayı ve yeşil çay,  defne yağı, çöven ve tuz karışımı. Bu malzemeler doğal olarak saçınız üzerinde etkisi olduğu kanıtlanmış malzemelerdir. Saç derisine faydası bulunmaktadır. Bu ürünlerden yaptığınız kürü kaşlarınız içinde kullanabilirsiniz.
  • Elma sirkesinin saç üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır. Bundan dolayı kullanmanızı tavsiye ederiz.
  • Saçınızı yıkarken sabun kullanmamaya dikkat edin. Duş alırken sabun kullanmak saçlarınızın ve saç derinizin erken kurumasına neden olur.
  • Farklı kimyasallar içeren boyaları saçlarınıza uygulamayın. Bu işlemi yaptığınız takdirde saçınızın ph dengesini bozarsınız buda saç üzerinde mantar ve bakterilerin oluşmasında etkili olur.
  • Şampuan kullandıktan sonra durularken ılık su kullanın soğuk su saçınızı sertleştirir.
  • Stres ve sinirden mümkün olduğunca uzak durmalısınız.
  • Klor değeri yüksek olan havuzlarda yüzmemeye çalışın. Aşırı klorlu sular saçınıza ve saç derinize zarar verir. Bu etkiyi azaltmak için duş sonrasında ılık su ile duş alabilirsiniz.
  • Saçınızı çok yıkarsanız buda saç ve saç derisi için zararlı olacaktır. Bu işlemi yaptığınız takdirde de yine saçınızda ve saç derinizde kuruluklar olacaktır.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz