Saç Büyümesi İçin 5 En İyi Vitamin ve Takviyeler

Saç Büyümesi İçin 5 En İyi Vitamin ve Takviyeler

Sağlıklı görünen saçlar, sağlık ve güzelliğin bir işareti olarak görülür. Vücudun gibi, saçların da çeşitli besinlere ihtiyaç duyar. Birçok beslenme yetersizliği saç derinizdeki saç dökülmesini artırabilir. Minimum besin alımı, yaş, genetik ve hormon gibi saç dökülmesini etkileyen faktörler olan MPB (Erkek Kellik) ile savaşmak için çok gereklidir. Günde ortalama 100 saç saça, güneş ışığı, kirlilik ve az bakım gerektiren birçok nedenden dolayı saçlarımızı her gün kaybediyoruz.

Vücudunuzdaki tüm besin maddelerini yiyecekle alabilirsiniz, ama ya saçınız için de uygun bir tedaviye ihtiyaç var?

Bazen saçınızın biraz dikkat etmesi gerekir ve ihtiyacını vitaminler yoluyla karşılayabilirsiniz. Vitaminler ve takviyeler saçınızı sağlıklı, cılız ve canlı hale getirerek onu daha güçlü ve sağlıklı hale getirebilir. Sağlıksız kılların ardındaki temel neden olan amino asitleri harekete geçirebileceklerinden A Vitamini, C Vitamini, Demir ve Biyotin bakımından zenginleştirilmiş uygun bir vitamin seçmek çok zordur. Saç uzatma takviyeleri, saçlarınızı beslemek için gereken tüm besinleri sağlamak için özel olarak geliştirilmiştir. Saçınıza uyan doğru ek mucizeler yapabilir.

Bu yazıda saçınızı uzun ve sağlıklı yapacak en iyi 5 vitamin ve takviyeleri öğreneceksiniz!

  1. Saç Dökülmesi Saç Büyüme Formülü

Bu ekin üreticileri, bu formülün beslenme eksikliğinden kaynaklanan tüm sağlık sorunlarınızla mücadele edebileceğine inanmaktadır. Ayrıca, tüm bu besin maddelerinin bir defada alınmasının tırnak ve cilt üzerinde de etkisinin olduğuna inanıyorlar.

Saç dökülmesi saç büyüme formülü bilimsel bir sonuçtur ve biotin, bambu özü, kollajen, MSM, keratin, C Vitamini, folik asit, B12 Vitamini, A Vitamini, D3 Vitamini ve tiamin gibi maddeler bakımından zengindir. MSM (metilsülfonilmetan) temel olarak gıdada bulunur ve vücudunuzda mevcut olan kollajeni güçlendirmeye yardımcı olur. Aynı şekilde Folik asit, hücre aktivitesini ve sağlıklı doku büyümesini kontrol etmek için sağlıklı bir DNA tutar.

Bu serumda bulunan tüm bu içerikler, sağlıksız ve zayıf kıllanma gibi sorunları giderebilir. Bu formül aynı zamanda saç dökülmesini de engelleyebilir.

2. Natrol Biotin Maksimum Mukavemetli Tabletler

Biotin sağlıklı saç büyümesini artıran başlıca üründür ve tüm saç uzaması tabletlerinde veya serumunda bulunur. Hem saça hem de cilde çok büyük etkileri olan çözünür bir B Vitaminidir.

Biotin’in eğlendirilmesinin nedeni, saçınızın daha dolgun ve koyu görünmesini sağlamak için saç köklerinin boyutunu artırabilmesidir. Günlük önerilen Biotin dozu 10 mg’dır. Yanlışlıkla aşırı doz alırsanız, o zaman endişelenecek bir şey yoktur, çünkü Biotin vücudunuzdan doğal olarak geçebilir.

Biotin çok mucizevi bir ürün çünkü sinir sisteminizle bağlantılı tüm B Vitamini eksikliklerinizi çözebilir. Bir araştırma, Biotin’in sadece sağlıklı saçların oluşturulmasında değil, aynı zamanda cilt, göz, tırnak ve karaciğerde de yardımcı olduğunu göstermiştir.

3 Viviscal Ekstra Güçlü Saç Besleyici Tabletler

Bu ek Amazon ve Flipkart gibi çevrimiçi sitelerde bir orman yangını gibi yayılıyor . Bu tabletlerin sürekli bir kullanımı, daha az saç kırılması, serpinti, daha hızlı, daha uzun, daha kalın ve daha parlak ve daha beslenmiş saçlara neden olabilir. Viviscal tableti Biotin, çinko, C vitamini vb. İçeren AminoMar Marine Complex içerir.

Viviscal ayrıca, bu tabletlerin de belli bir noktadan sonra saç büyümesini artıracağı kanıtlandığı için başka takviye ile hiç şansı olmayan insanlar için idealdir. Pek çok ünlü bu tabletleri tavsiye etti ve Ulta gibi mağazalarda en çok satan seçeneklerden biri.

4 A vitamini

A vitamini hücrelerinizin büyümesiyle bağlantılıdır ve aynı zamanda insan vücudunda, saçta en hızlı büyüyen dokuyu içerir. Sebrum denilen yağlı bir maddenin üretimi ile bağlantılıdır. Saç derinizi nemlendirir ve saçınızı sağlıklı tutar.

A vitamini aşırı doz ölümcül olabilir ve saç dökülmesi sürecini artırabilir. Patateste, havuçta, balkabaklarında, ıspanakta ve lahanada bulunan bu vitaminin mükemmel bir miktarı saçlarınız için harikalar yaratabilir. Tüm bu gıda maddeleri, A Vitamini’ni daha da kıracak beta karoten içerir, ayrıca süt, yumurta ve yoğurt gibi hayvansal ürünlerde de bulunur.

5 Saç Yeni

Bu takviye , saç ve tırnakların büyümesini sağlamak için Amazon’un en çok satan ürünüdür.

Bu güçlü formül hücre büyümesini desteklemek, saç folikülü döngüsünün büyümesini desteklemek ve süreci hızlandırmak için bilimsel olarak formüle edilmiş 11 aktif besleyici bileşen içerir.

Hem erkekler hem de kadınlar bu üründen yararlanabilir. Bu takviye, saç uzatma takviyelerinde yaygın olarak bulunmayan yosun ve bambu özü içerir. Bu vitamin tüm saç tiplerine uygulanabilir ve zaman kaybetmeden daha sağlıklı, daha canlı saçlar üretebilir.

Yukarıda bahsedilen tüm takviyeler saç büyümesi için çok iyidir, fakat hiçbir takviye sağlıklı bir orantılı diyetten daha iyi olamaz. Kötü beslenme veya kötü beslenme rutinleri saç dökülmesini ve saçlarınızın zayıflamasını artırabilir.

Bu nedenle, günün sonunda sağlıklı bir yemek yemeye odaklanın ve ihtiyacınız olan vitamin ve takviyeleri hakkında bir doktora danışın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz