Sabahları aç karnına sakın bunu yapmayın! Neden mi?

Sabahları aç karnına sakın bunu yapmayın! Neden mi?

Sabah uyanır uyanmaz kahveye saldıranlardansanız bu yazıyı mutlaka okumalısınız…

Bazı alışkanlıklar vardır ki zamanla bağımlılığa dönüşür ve farkında olmadan kendimize zarar veririz. Bu farkında olmadan yaptığımız masum hatalar bakın nelere sebebiyet veriyor.

Kahve içmek

Kahvenin içindeki asit nedeniyle mide ekşimesine ve sindirim sorunlarına sebep olur. Kahvaltıyı kahve ile yapmak ise serotonin düşmesine neden olur. Sonrasında gün boyu mutsuzluk… Güne zinde ve iyi başlamak istiyorsanız sabah kahvesinden bir an önce vazgeçin!

Portakal suyu içmek

Asit probleminin bir benzerini de narenciyelerde yaşayabilirsiniz. Portakal içerisindeki asit ve yoğun lifler, boş mideye rahatsızlık verir. Mide yanmasını tetikler ve gastrite yatkınlığı olanlar için sabah tüketmek son derece tehlikelidir.

Sakız çiğnemek

Aç karnına sakız çiğnemek yapılan en büyük hatalardan biri. Sakız çiğnerken üretilen sindirme asidi boş mideyi zedeler ve gastride yol açar. Açlık hissinizi pekiştirir ve mide bulanmasına sebebiyet verir.

Yoğun egzersiz yapmak

Aç karnına yapılan egzersiz yağ yakımını hızlandırmaz aksine kas kaybınan neden olur ve gün içinde enerjiniz olması gerekenden çok daha düşük kalır. Egzersiz yapmadan 2 saat önce diyetinize uygun bir şeyler atıştırın.

Alışveriş yapmak

“Açken gözüm dönüyor” diyoruz ya, hakikaten de öyle 🙂 Aç karnına yapılan alışverişte beynimize sürekli ‘istiyorum’ sinyalini iletiriz. Bu da fazla yemeyi tetikleyen bir durum. En doğrusu tok bir karın ile alışverişe çıkmak ya da bir liste yapmak.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz