Rocaltrol Ne İçin Kullanılır Yan Etkileri Ve Fiyatı

Rocaltrol Ne İçin Kullanılır Yan Etkileri Ve Fiyatı

Eczanelerden 30-100 tablet halinde satışa sunulan ve içeriğinde yer alan ”Kalsitriol” etken maddesi sayesinde böbrek hastalıklarında, kemik hastalıklarında ve bayanlarda menopoz dönemi sonrasında meydana gelen kemik güçsüzlüğü probleminde etkin bir şekilde başarılı neticeler sunan rocaltrol, bu sayede uzmanlar tarafından da ilgili sağlık sorunlarına maruz kalınması durumunda tavsiye edilmektedir.

Rocaltrol Olası Yan Etkileri İse Şunlardır;

 • Rocaltrol yüksek dozajda kullanılması neticesinde iştahsızlık problemi oluşmasına
 • Halsizlik ve baş ağrısı problemi oluşmasına
 • Uyku hissi oluşmasına
 • Kurdeşen problemi oluşmasına
 • Deri üzerinde kızarıklık ve ve döküntü problemi oluşmasına
 • Deri üzerinde kaşıntı problemi oluşmasına
 • Kusma problemi oluşmasına
 • Mide bulantısı problemi olmasına neden olabilmektedir.

Rocaltrol Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler İse Şunlardır;

 • Rocaltrol olası yan etkilerine maruz kalınmaması açısından ilacın doktor tarafından belirtildiği kullanım dozajından alınması ve ilacın kullanım süreci içerisinde herhangi bir yan etkisinin görülmesi durumunda kullanımı derhal kesilerek doktora başvurulmalıdır.
 • Rocaltrol kullanım talimatı belgesinin okunması ve anlaşılamayan bölümde ilgili eczaneden veya doktordan bilgi alınmalıdır.
 • Rocaltrol serin ve çocukların ulaşamayacağı bir ortam içerisinde bulundurulmalıdır.
 • Diyabet, hiper tansiyon ve yüksek kolesterol gibi ciddi kronik türü sağlık sorunlarında rocaltrol kullanmadan önce, ilgili hekime danışılmalı ve doktorun onay sunması durumunda rocaltron kullanımına geçilmelidir.

Rocaltron Kullanım Süreci Nedir?

Genellikle orta vadeli olarak kullanılan rocaltron, ilgili sağlık sorunlarının ileri düzeyde bulunması durumunda birkaç ay süreli olarak da kullanılabilmektedir. Doktor tarafından kararlaştırılan rocaltron kullanım süreci sonrasında ilgili sağlık sorunlarında tekrarlama durumu söz konusu olması durumunda, rocaltron ilacı kullanılması tekrar söz konusu olabilmektedir.

Rocaltron Uzun Süreçli Olarak Kullanılması Risk Teşkil Eder Mi?

Rocaltron uzun süreçli olarak kullanılmasına yalnızca ilgili hekim tarafından karar sunulduğundan ve ilacın günlük belirtildiği kullanım dozajında alınması söz konusu olduğundan, rocaltron uzun veya kısa vadede kullanılmasında risk durumu söz konusu olmamaktadır. Ancak, yukarıda da belirttiğimiz üzere rocaltron kullanımında risk teşkil edebilecek ciddi kronik sağlık sorunları söz konusu olması durumunda, ilacın kullanımına geçilmeden önce, doktora mevcut olan sağlık sorunları hakkında bilgiler sunulmasında fayda bulunmaktadır.

Rocaltron İnternet Dünyası Üzerinden Satın Alınabilir Mi?

İlgili hekim tarafından reçeteli olarak yazıldığından, rocaltron eczaneler dışında herhangi bir satış merkezi veya internet dünyası üzerinden temin edilmesi söz konusu olmamaktadır. Bu bakımdan, rocaltron tedavi kapsamında yer alan sağlık problemlerinizde öncelikle doktorunuza başvurarak, doktorunuzun onaylaması durumunda eczanenizden rocaltron satın almanız gerekmektedir.

Rocaltrol 2018 Satış Fiyatı İse Şu Şekildedir;

Doktor tarafından reçeteli olarak yazılması sebebiyle yalnızca eczaneniz üzerinden temin edebileceğiniz rocaltrol, 2018 yılı itibariyle Katma Değer Vergisi de dahil olmak üzere 13.68 tl üzerinden satışa sunulmaktadır. İlgili sağlık sorunlarınızdan doktorunuza başvuru yaparak, hekiminizin uygun görmesi durumunda eczanenizden rocaltrol satın alarak kullanmanız yeterlidir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz