Ramazanda Ağız Kokusunu Nasıl Önlenir?

Ramazanda Ağız Kokusunu Nasıl Önlenir?

Oruç tutan insanların korkulu rüyalarından birisi ramazanda ağız kokusu problemidir. Bu problemin çözümü için oldukça çeşitli yöntemler bulunmaktadır.

Ramazanda ağız kokusunu engellemek için çeşitli yöntemler olduğundan bahsetmiştik. Bu yöntemlerden en bilineni sahurda yemek yedikten sonra dişleri ve dili fırçalamaktır. Sahurda dişlerinizi fırçalayarak gün içerisinde dişlerinizde ve dilinizde oluşacak kötü koku yayan bakterilerden büyük oranda kurtulabilirsiniz. Ayrıca sahurda yiyeceğiniz bazı yiyeceklerle de ağız kokusundan kurtulabilirsiniz. Bu yiyeceklerden en bilinenleri sahurda nane, tarçın gibi gıdaları tüketmektir. Eğer bu gıdalar bulunamıyorsa özel olarak üretilmiş nane şekerleride tercih edilebilir. Ayrıca şeftali ve limon gibi meyveleri de tüketerek ramazanda ağız kokusundan kurtulabilirsiniz. Şeftali ve limonu nefesi yenileme özelliği sayesinde tercih edebilirsiniz.

Sahurda çay ve kahve gibi içeceklerden mümkün oldukça uzak durmalısınız. Çünkü bu içecekler vücutta bulunan suyu emer ve idrar haline dönüştürür. Saatler ilerledikçe vücutta azalan su ağızda kuruluğa sebep olur ve koku yaymaya başlar. Bu nedenle bu içeceklerden uzak durmanız önerilir.

Yukarıdaki yazımızda belirtilen yöntemleri uygulayarak ramazanda ağız kokusu sorunundan kurtulabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.