Rahat Bir Uyku Uyumanın Yolları

Rahat Bir Uyku Uyumanın Yolları

Rahat uyku için ne yapmalı?
Uykunun sağlık açısından önemi tartışılmaz. Bazen stresli bir günün ardından rahat uyku uyumak oldukça güç olabilir. Eğer siz de bütün gece yatakta yatarak gözüne bir damla uyku girmeyenlerdenseniz, aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Esneyin ve nefes alın: Yatmadan önce 10-15 dakika kadar bazı esneme ve nefes alıştırmaları yapın. Bu sayede kaslarınız rahatlar ve uykuya daha hazır hale gelirsiniz. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın ve yavaşça ayak parmaklarınıza uzanmaya çalışın. Bu hareket vücudunuzu esnetmenize yardımcı olacaktır. Derin nefes almak da vücudunuzun ve zihninizin rahatlamasına yardımcı olur.

Sıcak bir duş alın: Sıcak bir duş kaslarınızın gevşemesine ve rahatlamanıza yardımcı olur. Uykudan önce sıcak bir duş veya banyo gece daha rahat uyumanıza katkıda bulunur.

Yatak odanızı güzelleştirin: Kendinize yumuşacık çarşaflar ve daha yumuşak yastıklar alın. Ardından yatak odanıza bazı güzel kokulu mumlar yerleştirerek kendinize huzurlu bir ortam yaratın. Bu ortamda uyumak sizin için daha kolay olacaktır. Eğer gece karanlıkta yatmaktan huzursuz oluyorsanız loş ışık saçacak bir gece lambası alın. Oda ışığı uyumanıza engel olabilir. Bu nedenle loş bir ışık veren gece lambası sizin için daha olacaktır.

her insan bunları yaparsa uyurmu ben bazen uyuyamıyorum daha iyisi yokmu?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz