Prozac Nedir Yan Etkileri Zararları Kullanımı

Prozac Nedir Yan Etkileri Zararları Kullanımı

Ne yazık ki toplumumuzda anti depresan ilaç kullanımı giderek yaygınlaşıyor. Kimileri için maddi zorluklar, kimileri için ise maneviyat açısından zor günler neticesinde anti depresan özelliği olan bir ilaç kullanmak neredeyse moda halini almış durumda.

İşte bu hususta en çok rağbet gören ilaçlardan bir tanesi de prozac isimli ilaç. Peynir ekmek gibi tüketimi olan prozacın ne yazık ki yan etkileri ve zararları da oldukça fazla durumda. Piyasada mutluluk veren ilaç olarak tanımlanan prozacı kullananların büyük bir çoğunluğu ise bu ilacın yan etkilerinden habersiz olarak prozac kullanıyor.

Prozac Nedir: Prozac 20 miligram 16 kapsül olarak satılan bir ilaç. Yeşil ve sarı renkte kapsüllerden oluşan prozac, depresyon tedavisinde, obsesif kompulsif bozukluklarda, bulumia nevroza (aşırı yeme ve ardından kusarak çıkarma) ve adet öncesi huzursuzluk gibi durumlarda kullanılan bir ilaçtır.

Prozac Nasıl Kullanılır: Prozac sadece ama sadece doktor tavsiyesi ile kullanılacak bir ilaçtır. Günde 3 dozdan fazlası asla kullanılmamalıdır. Alkol ile tüketilmez ve hamile kadınların kullanması önerilmez.

Prozac Yan Etkileri: Prozac kullandığınızda ilk olarak şu etkileri gözlemleyebilirsiniz; Terleme, Ağız Kuruluğu, Ateş basması, Sinir hali, Baş ağrısı, Halsizlik, Kas ve eklem ağrıları, Cinsel işlev bozuklukları.

Uyarılar: Diyabetiniz (şeker hastalığınız) varsa, Karaciğerle ilgili sorunlarınız varsa, İdrar söktürücü alıyorsanız, Elektrokonvülsif tedavi görüyorsanız, İntihar düşünceleriniz varsa ya da kendinize zarar vermek istiyorsanız, Kanın pıhtılaşmasını etkileyen tıbbi ürünler kullanıyorsanız kesinlikle prozac kullanmanız önerilmez. 

Unutmadan prozac fiyatını da belirtelim. 2014 Nisan ayı fiyatlarına göre 6.65 TL’ye her eczaneden alabilirsiniz bu ilacı.

Bu yazı prozac nedir nasıl kullanılır alınır bırakılır içilir ne işe yarar prozacın zararları yan etkileri nelerdir kullanımı nasıldır kullanıcı yorumları fiyatı neden bulunmuyor kullananlar muadili ilaç konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

prozac, prozac nedir, prozac nasıl kullanılır, prozac ne işe yarar, prozac yan etkileri, prozac zararları, prozak, prozac günde kaç tane içilir, prozacin zararlari, prozac fiyatı

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz