Prostat Bitkisel Tedavi-Prostata Doğal Çözüm

Prostat Bitkisel Tedavi-Prostata Doğal Çözüm

Bilim adamlarının prostat hakkında son dönemlerde yaptıkları çalışmalar, her 2 erkekten birisinin 50 li yaşlarda prostatit yani prostat iltihabı sorunuyla karşı karşıya kaldıklarını göstermektedir. İnsan vücudunun en hassas organ ve sistemlerinden birisi olan üreme sistemi sadece kadınlarda değil, erkeklerde de bir takım rahatsızlıklar oluşturabilmektedir. Erkeklerde en yaygın görülen cinsel rahatsızlıklardan bir tanesi de protestit hastalığıdır. Prostatın temel sebebi, ürogenital sistemin, yaralanma ve fiziksel hasar, sedanter yaşam tarzı, hipotermi, cinsel bozukluklar, duygusal faktörler (stres, depresyon, vb), bazı bulaşıcı hastalıklar gibi nedenlerle hasar görmesidir. Daha doğrusu yukarıda saydığımız etkenler prostatın nedenleri arasında önemli rol oynarlar. Günümüzde prostat tedavisinde gerek ameliyatlı gerekse ameliyatsız tedavi yolları kullanılmaktadır. Ameliyatlı yöntemler ise cerahi olan veya olmayan yöntemler olarak ikiye ayrılıyor. Lazer tedavisi, Greenlıght, Laparoskopi, gibi yöntemler son dönemlerde trend olan ameliyatsız tedavi teknikleri olarak sayılıyor. Bizler bu yazımızda bitkisel yöntemler ile prostat nasıl tedavi edilir bu konuda sizlere faydalı bilgiler vereceğiz. Özellikle erken dönemde söz konusu doğal tedavi yöntemlerinin prostat iltihabını kuruttuğuna dair oldukça güvenilir bilgiler mevcuttur.

Prostat iltihabı kurtulmak için en etkili doğal ilaçlar, propolis (arıların üretttiği bir tür balmumu) kabak çekirdeği ve sarımsak olarak sayılabilir.

Propolis ekstraktı arı sütü, polen vs satıcılarında bulunan bir besin maddesidir. Genellikle anal fitil olarak kullanılmaktadır. Diğer yandan kabak çekirdeği, temini kolay ve ülkemizde bol miktarda yetişen bir kuruyemiş türüdür. Ezilmiş 20 gram kabak çekirdeğini bir bardak suya döküyoruz ve yarım saat kadar demlemeye bırakıyoruz. Bu karışımı yemeklerden önce günde üçte bardak 3 kez tüketmeliyiz. Prostata iyi gelen sarımsak tentürü aşağıdaki gibi hazırlanabilir: 500 ml kaynar su içerisine 5 adet sarımsak ezilmiş olarak dökülür ve içerisine az bir miktar karanfil dökmek ilave edilir. Karışım 12 saat kadar bekletilir ve 2-3 hafta boyunca 50 ml sabah ve akşam içilir.

Ayrıca, prostat iltihabı bitkisel tedavisinde bitkisel çaylar da idrar sırasında ağrıyı gidermek için oldukça faydalı olmaktadır. Bu bakımdan önerebileceğimiz bitkisel çaylar; Papatya, adaçayı, mercanköşk, tarhun, ayı üzümü, at kuyruğu, nergis, nane, Kırlangıç ​​otu, muz çayı, dulavratotu kökü, kavak tohumu, ökseotu şerbetçiotu sayılabilir. Bunlardan çayını yapabildiklerinizi çay olarak için. Muz gibi yiyecekleri meyve olarak tüketebilirsiniz. Prostatit tedavisi için faydalı diğer besinler, meyveler ve sebzeler ise şunlardır: Çilek, muz, armut, lahana, ıspanak, domates, soğan, şalgam… Bu besinlerde bulunan mucizevi şifa maddeleri prostata iyi gelmektedir. Diğer yandan prostatın önemli bir diğer sebebi olan aşırı kilolar ile mücadelere söz konusu meyveler lif bakımından zengin oldukları için oldukça işe yaramaktadır.

Modern tıbbın imkanları malesef prosat büyümesinde sadece cerrahi bir takım yöntemler ile çözüm aramaktadır. Ancak ameliyat ile prostat alınsa bile tekrar aynı bölgede büyüme riski her zaman mümkündür. Bunu geciktirmenin en güzel yollarından bir tanesi şifalı bitkiler ise diğeri de sağlıklı bir yaşam sürmekten geçmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz