Primolut N Adet Geciktirici Kullanımı

Primolut N Adet Geciktirici Kullanımı

Primolut N,kadınlar için özellikle çok özel günlerde ve yaz aylarında tatil denk gelen günlerinde regl günlerini ertelemeleri için yapılmış harika bir ilaçtır. Genel olarak regl erteleme özelliğinin dışında doktorlar tarafından farklı tedaviler içinde kullanılabilir. Yapmış olduğu uygulama regl tarihini ileri bir tarihe ertelemek ve istenilen dönemler içinde olmamasını sağlamak olacaktır.Adet geciktirici ve adet söktürücü olarak da bilinmektedir.

Primolut N Nasıl Kullanılır

Eğer âdetinizi ertelemek istiyorsanız mutlaka ama mutlaka 2 ya da 3 gün öncesinde başlamanız gerekiyor. Adet olduktan sonra ya da bir gün öncesinden pek etki etmez ve boş yere içilmiş olunur. İlacı kullandığınız dönem boyunca adet olmaz ama adet olmanın tüm belirtilerini yaşayabilirsiniz. Özellikle göğüsleriniz büyür ve hassasiyet başlar. Vücutlarda ödem ve şişkinlik olabilir.

Kanamalarımda Düzensizlik yapar mı?

Primolut N kanamalarda bir düzensizlik yapabilir gibi bir durum söz konusu olamaz ama bu kişinin tamamen bünyesi ile alakalıdır. Her bünyede farklı durumlar gösterebilir. Bir sonraki âdetinizde düzensizlik olması çok ciddi bir durum olmasa da, bunun devam etmesi ciddi bir sorun olduğunu gösterebilir. Bu gibi bir yan etki yaparsa  mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

 primolut n adet geciktrici

Ne kadar kullanılır

Adet geciktirici olarak bilinen bu ilaç mutlaka ve ön görülen bir kıstas olarak 3 gün önceden başlanmalı ve günde 2 kez olarak alınmalıdır. Sabaha ve akşam olmak üzere ele alınan bu ilaçlar ile adet olma tarihinizi ortalama bir hafta atabilirsiniz.

Hangi durumlarda İlaç Kullanılmaz

Eğer ilacı kullandıktan sonra çok şiddetli baş ağrıları ya da daha önce görülmeyen rahatsızlıklar baş gösteriyorsa derhal ilacı bırakınız ve doktorunuz ile görüşünüz.

Kullanıcı Yorumları

Primolut N kullanıcı yorumları arasında olumsuz olarak en çok kişilerin regl düzenlerinin bozulduğunu görüyoruz. Her ay düzenli ve aynı olan kişilerde sapma ya da gecikme olabiliyor. Bu gibi riskleri almak istemiyorsanız o halde ilacı hiç kullanmayacak ve adet düzeninizi bozmuyor olacaksınız.  Yaklaşık 2 ay içinde adet döngüsü tekrar düzeliyor ve eski haline geliyor. Bu ilaçları mecbur kaldığınız dönemlerde içmeniz ve asla alışkanlık haline getirmemeniz gerekmektedir.

Adet Geciktirmek

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz