Portakal ve Portakalın Faydaları

  • ALTERNATİFTIP
  • Portakal ve Portakalın Faydaları için yorumlar kapalı
  • 712 kez görüntülendi

Portakal ve Portakalın Faydaları

Portakal: Başta C vitamini olmak üzere P, B ve E vitaminleri ile fosfor, magnezyum ve potasyum minerali açısından zengindir. Bakır, çinko, demir, bakır ve manganez mineralleri ile protein de bulunur.

Portakalın Faydaları: Vücudu ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Enerji verir. İyileşmeyi hızlandırır. Yüksek Tansiyonu ve kolesterolü düşürür. Damar sertliğini ve tıkanıklığını önleyen portakal kalp ve damar hastalıkları ile kansere karşı koruyucudur.

Sinirleri yatıştırır ve yorgunluğu giderir. Damarları güçlendirir. Grip ve nezle gibi soğuk algınlığına iyi gelir ve öksürüğü azaltır. Cilt kırışıklıklarını önler, cildin taze ve pürüzsüz görünmesi sağlar. Karaciğeri çalıştırır. Vücuttaki zararlı maddeleri temizler. Kansızlığa iyi gelir. Hazmı kolaylaştırır. İçerdiği folik asit özellikle hamileler ve bebek için çok yararlıdır.

Portakal Nasıl Kullanılır: Portakal taze olarak yenir ve suyu kullanılır. Ayrıca çiçeklerinden ve kabuklarından da yararlanılır. Portakal suyu cildi besler. Özellikle yağlı ve normal ciltler iyi gelir. Çiçekleri kaynatılarak hazırlanan çay spazmlara karşı faydalıdır. Kabuklarından esans elde edilmesinin yanında mide hastalıkları için de kullanılır.

Bu yazı portakalın faydaları, portakalın yararları, portakalın içindeki vitaminler, portakalın besin değeri, portakalın faydaları nelerdir, portakalın özellikleri, portakal ağacı, portakal suyunun faydaları, portakal suyunun yararları, portakalın faydası, portakalın yararı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

gebelikte portakalın faydaları, gebelikte portakal suyunun faydaları, portakalın faydaları sağlık, Gebelikte Portakal, portakalın özellikleri, portakal cocuk sagliklimi, portakal faydası nelerdir, gebelikte portakal iyimi, gebelikte portakal suyu, Gebelikte portakal suyu faydalımı

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.