Portakal Suyunun Faydaları Nelerdir

  • SAĞLIKLI BESLENME
  • Portakal Suyunun Faydaları Nelerdir için yorumlar kapalı
  • 744 kez görüntülendi

Portakal Suyunun Faydaları Nelerdir

Sonbaharın gelmesiyle birlikte yavaş yavaş kışa doğru ilerliyor ve hepimiz çok iyi biliyoruz ki kış hastalıkları da bizleri doğru geliyor. Sonbahar ve kış hastalıklarından kendimizi korumanın en etkili yolu ise C vitamini bakımından son derece zengin olan portakalı bol bol tüketmek ve hatta portakal suyu içmek.

En basit hastalıklardan en riskli hastalıklara kadar sağlığımızı koruyan portakal suyu kış mevsiminde bol bol içilmelidir ki, kış hastalıklarını vücudumuzdan uzak tutalım.Peki portakal suyu hangi hastalıkları önleyerek vücut sağlığımızı korumaktadır?

Taze sıkılmış bir portakal suyu içmek vücut direncini arttırarak soğuk algınlığı, grip, zatürre ve farenjit gibi hastalıklara yakalanma riskini bir hayli azaltmaktadır. Vitamin kaynağı olan portakal suyu gün içerisinde sabahları kahvaltıda ve akşamları yemekten sonra içilirse üst solunum yolu hastalıklarını önlemekle beraber, kanser hücrelerinin gelişmesini etkisiz hale getirmekte, kılcal damarları beslemekte, kolesterolü düşürmektedir. Portakal suyu aynı zamanda kan şekerini düzenleyip, bağırsakların çalışmasını da etkilemektedir.

C vitamini vücutta kendiliğinden üretilebilen bir vitamin değildir. Bu sebepten ötürü c vitamini ihtiyacımızı mutlak suretle dışarıdan besin takviyeleri yoluyla almamız gerekmektedir. Uzmanlar günlük c vitamini ihtiyacının 50-70 miligram arasında olduğunu belirtmektedir. 1 adet olgunlaşmış portakalda ise 90 miligram c vitamini bulunmaktadır. C vitamini vücutta uzun süre depo edilemediği için bir anda çok miktarda portakal suyu tüketmek yerine, her gün düzenli olarak tüketmek daha faydalıdır.

Hastalıkların önlenmesi için dışarıdan vitamin takviyesi alınmasını öneren uzman doktorlar, sadece hastalıkların önlenmesi için değil vücudumuzun vitaminsiz kalmaması içinde portakal gibi vitamin kaynağı olan meyve ve sebzelerin tüketimine ağırlık verilmesini önermekteler. Vitaminler hem hastalıkları önlemekte, hem yaşlanmayı geciktirmekte hem de güzelliğe önemli derecede etkileri bulunmaktadır.

Bu yazı portakal suyu nasıl yapılır, portakal suyunun zararları, portakal suyu kalori, portakal suyunun yararları, portakal suyunun faydaları, portakal suyunun cilde faydaları, portakal suyunun kalorisi faydası besin değeri özelikleri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

portakal suyunun faydaları ve zararları, gebelikte portakal suyunun faydaları, gebelikte portakal suyu içmek, portakal suyunun zararları, gebelikte portakal suyu faydaları, portakal suyunun kalorisi, gebelikte portakal, gebelikte portakal yararlimi, portKal suyu yararlımıdır, Gebelikte portakal suyu faydalımı

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.