Pirinçle Beyazlaşma

Pirinçle Beyazlaşma

Pirinçle Beyazlaşma

Hikayeye göre çok eskilerde asyada hayatını idame ettiren asyalı pirinç tarlalarında güneş altında çalışan bayanlar su bulamadıkları için pirinç suyu ile yıkanırlarmış,hal böyle iken kavurucu sıcak ve güneş ciltlerini karartmak ve yıpratmak şöyle dursun bu bayanların ciltlerine zarar veremediği halde beyaz ve pürüssüz bir cilt yapısına sahipmişler.Araştırmalar pirinçteki bu etkiyi doğrular nitelikte.

Şimdi sizlere asırlardır kullanılagelen pirinç ile yüz ve cilt beyazlatma,pürüzsüz bir cilde nasıl sahip olunur sorusunun detaylarını anlatacağız.

Pirinçle Yüz Beyazlatma Nasıl Olur

Pirincin içerik muhtevasını oluşturan aminobenzoik maddesi bir asittir.Aynı zamanda ferulik asit ila allantoin unsurlarınıda içeriğinde barındıran pirinç,yüz beyazlatmada hemen hemen ilk sırada kullanılan maddeler arasında yeralmakta.

Pirinç bu mucize yapısıyla cildi güneşin zararlı ışınlarından koruyor ve korurmaklada kalmayıp cildi onarma görevi yapıyor,cilt pirinçle birlikte beyazlıyor,sıkılaşıyor,kırışıklık sorunlarını ortadan kaldırıyor.

Pirinç maskesi ile yüz beyazlatmak için gerekli malzemeler;

  • pirinç unu oranı bir avuç
  • süt oranı 1 çay bardağı
  • Bir adet tabak ile bir adet kaşık
  • Karışım formulünü uygulamak ve sürmek için bir adet fırça.

İlk önce pirinç ununu kab içersine ekleyip ağır ağır ve azar azar sütümüzü akıtarak birleştiriyoruz ve bu işlemi karıştırarak yapıyoruz.Kıvam yüze uygun maske kıvamı tutana kadar devam ediyoruz.

Kıvam oluştuktan sonra fırçayla yüzümüze beyazlaşmasını istediğimiz bölgelere sürüyoruz ve bekleme süresi olarak 20 ila 30 dakika arasında bekliyoruz.Süre sonunda su ile yıkıyoruz.Uygulama 7 günde bir üç kez yapılabilir ve bunu ay oranında yani en az bir ay devam ettiriyoruz.Ayda 9 kez yapmış oluyoruz.Bu şekilde uygulanarak istediğiniz beyazlığa ulaşıyor olacağınızı ve kırışıklıklarınızı azaltacağınızı ümit ediyoruz.

Dilerseniz pirinç toniği kullanarakta etki gücünü katlayabilirsiniz.

Günümüz insanına metropollerde yaşayacak doğal ortam kalmadığı ve yaşam kirliliği içersinde cilt sağlıklıklarını kaybettiği kesin bir kanı olarak gözler önünde durmakta.Asırlar öncesinden gelen bu uygulamayı sizlere sunuyoruz.Uygulama sonuçlarını buradan paylaşmanızı ümit ederek esenlikle kalmanızı diliyoruz.

Pirinç pilavı yaparken döktüğünüz suyuda dökmemenizde fayda var dökülen saçlar,çıkmayan yağlı yüzeydeki lekelere,sarkık derilere,yeşil çayla birlikte kullanıldığında kilo vermeye,ishale ve kaybedilen vucuttaki suyu dengelemeye,yüzler yıkanıldığında akne ve siyah noktalara o kadar çok fayda sağlıyorki..

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: ,

Yorum Yaz