Penis Boyutu Hakkında Gerçekler

Penis Boyutu Hakkında Gerçekler

Penis Boyutu

Son birkaç yıldır, ortalama erkeğin penisinin daha önce tahmin edildiği uzunlukta olmadığı ortaya çıkmıştır.

On yıllardır, tıbbi kitaplar ve basındaki makaleler güvenle penis uzunluğunun genellikle 16,5 santimetre olduğunu belirtmişlerdir.
Bunun sonucunda, penisi bundan biraz daha kısa olan pek çok erkek kendini yetersiz hissettiği.
Ama şimdi bu ortalamanın dayandığı istatistiklerin ciddi bir eksikliği var gibi görünüyor. Bu da rakamın aslında erkeklerin kendi ölçümleri dikkate alınarak hesaplanmış olmasıydı.
Bu türden kendi kendini ölçmelerin güvenilmez olduğu aşikardır.
Neden? Çünkü pek çok erkek ölçmeye nereden başlayacağını bilmez ya da doğru olmayan ölçü materyali ya da eski şerit tipi ölçü aletleri kullanır.
Ayrıca, erkeklerin skorlarını yukarı yuvarlama eğilimleri vardır; böylece kendilerini daha iyi donatılmış göstermeye çalışırlar. Bu nedenle de sonuçlar doğru olmadığı halde penislerinin 10 veya 11 santim uzunluğunda olduğunu iddia eden kişiler tarafından çarpıtılmıştır. Son zamanlarda, bazı bilim insanları insanlarda bu ölçümü deneyimli bir çalışanın yapması gibi basit çare bularak, daha güvenilir rakamlar elde etmeye çalışmışlardır.
Onların elde ettikleri sonuçlar, ortalama yetişkin erkek penis uzunluğunun zannedildiğinden çok daha kısa olduğunu gösterir görünür.
Gerçek, erekte penisin ortalama uzunluğunun eski ölçümden çok daha kısa olduğunu ve sadece 14,9 santimetre olduğunu gösteriyor.
Tüm bu önemli midir?
Eğer bir kadınsanız, muhtemelen uzunluk hakkındaki bu endişeye oldukça saçma olduğunu düşünüyorsunuzdur.
Ama bir erkekseniz, bu tür şeylerin biraz mantıksız da olsa erkek için oldukça önemli olduğunu anlarsınız.
Erkekler Neden Uzunluk Hakkında Endişe Duyarlar

Bu, sözüm ona aydınlanma çağında bile erkekler penis büyüklüğü ve özellikle uzunluğu hakkında kendilerini üzerler.

Erkeklerin çoğu, iyi yatak performansı göstermeleri için yeterli hacim ve uzunlukta penise sahip olmalarına rağmen, “daha büyük daha iyi olurdu” gibi yaygın bir erkeksi takıntıya sahiptir.
İnternette penis büyütme kremleri ve hapları tanıtımı yapan şirketler bu takıntıyı istismar ederek çok büyük meblağlarda paralar kazanır. Ama ameliyat dışında, klinik olarak penis boyutunu artırdığı kanıtlanmış bir şey yoktur.
Bu makaleyi okuyan herhangi bir kadın, erkeklerin penis uzunlukları hakkındaki endişelerini ve “sadece birkaç cm daha” uzun olsaydı şeklindeki arzularını anlaşılmaz buluyor olabilir. Ama bu şekilde düşünen pek çok erkek var.
Boyut Konusu

Ortalama bir erkek için penisi, o farkında olsun ya da olmasın, bu dünyada en önemli şeylerden biridir. Onu erken bir yaşta onu keşfeder ve hemen hayran olur.

Ama daha sonra bir belirsizlik notu aklını girer: “Benimki oldukça küçük değil mi?”’ Babasınınkine bakar, ağabeyininkine bakar, erkekler soyunma odasında diğerlerininkilere bakar ve o zaman kendine kendi penisinin de onlarınki kadar büyük olup olmayacağını sorar.
Bu yüzden bütün hayatı organının boyutu hakkında hassas ve her zaman sadece biraz daha uzun olsaydı daha güzel olurdu fikrine kendini şartlandırmış olarak geçer.
Bu penis boyutunun önemli olmadığı ne kadar yazmış da olsa ve kadınlar erkekleri penis uzunluğu nedeniyle çekici buluyor olmasalar da, pek çok erkek aynı şekilde düşünmeye devam eder.
Sıradan kadınlar bu penis ölçüsü takıntısını anlayamazlar. Eğer bir kadınsanız, kesinlikle bir erkeğin penisini yatakta küçümsemeyiniz, şaka bile yapmayınız, küçük olduğunu düşündüğünüzü asla söylemeyiniz. Erkek sizi ciddiye alabilir ve alırsa da derinden incinebilir.
Ayrıca kadınlar hakkında da iki nokta dikkati çekiyor.
Bazı kadınlar büyük penis fikrini gerçekten sevmez ve çok uzun olanlarından korkabilir.
Bazı kadınlar penisin uzunluğundan ziyade kalınlığından etkilenir. Bu, bazı kadınların vajinanın girişinin esnetilmesi duygusunu sevdiği içindir. Yani erkeğin penisi tabanında oldukça genişse, bu, o kadınlara çok heyecan verici ve tatmin edici gelebilir.
Bakış Açısı Meselesi

Sorun şudur ki, her erkek kendi penisini kısaltıcı açıdan görür. Yukarıdan aşağıya penise bakılan açı kaçınılmaz olarak penisin olduğundan daha kısa görünmesine neden olur. Ama başka bir erkeğin organına baktığınızda böyle bir kısaltma etkisi olmadığı için diğer erkeğin organı çoğu zaman daha büyük görünür.

Böyle hayat boyu kıyaslamak (ve hemen hemen her erkek gördüğü her çıplak adam üzerine hemen hızlı bir zihinsel denetim yapar) kendinizi biraz yetersiz hissetmenize neden olabilir. Ama penis uzunluğuyla ilgili gerçekleri anlamak önemlidir.
Ortalama Penis Uzunluğu

Penis uzunluğunu erekte değilken ölçmek anlamsızdır çünkü uzunluk ve hacim ortam sıcaklığı gibi pek çok geçici faktörlerden etkilenir. En büyük erkek organı bile erkek soğuk suda yüzmeye giderse küçülüp neredeyse bir hiç halini alabilir.

Ama normal sıcaklıklarda ereksiyon olmayan bir penisin uçtan tabana ölçüsü genellikle 8,5cm ile 10,5cm arasındadır.
Ortalama rakamsa yaklaşık 9,5cm’dir.
Tabii ki, bazı erkeklerin küçük ayakları olup bazılarının büyük ayakları olması gibi, bazı erkeklerin penisinin büyük ve bazılarınınsa küçük olduğu doğrudur; fakat ölçü erkekliğin bir endeksi değildir.
Çoğu kişi uzun boylu adamların genellikle büyük bir penise sahip olacağını düşünür, ama bu tamamen doğru değildir. Seçkin Amerikalı araştırmacılar, Masters ve Johnson 300’den fazla erkeğin penis boyları ölçmüştür.
En uzun organ sarkık durumda 14cm’di. Bu, 170cm boyunda zayıf bir adama aitti.
Ölçülen en kısa penis 6cm’di. Bu, 180cm boyunda ve oldukça ağır yapılı adam aitti.
Ayrıca penis boyutu ve ırk arasında bir ilişki olmadığını da vurgulamak gerekir.
Ereksiyonların Ortalama Boyutu

Biz, normalde erekte olmayan penis uzunluğu hakkında konuştuk, ama erekte olduğunda uzunluğu ne kadar olabilir?

İlginç bir şekilde, penislerin çoğu erekte olduğunda da aynı boyutta kalır.
Penisi erekte olmadığı zaman çok küçük olan erkeklerin penis uzunluğu genellikle cinsel uyarım sırasında yüzde 100 artış gösterir.
Penisi erekte olmadığı zaman büyükçe olan erkeklerin penis uzunluğu muhtemelen yüzde 75 artış gösterir.
Yani bir adamın penisi küçük olsa bile onu, duş salonunda kendisinden “daha iyi donatılmış” gözüken adamla yaklaşık aynı boyut getirecek bir dahili dengeleyici faktörün var olduğunu görebilirsiniz.
Daha önce de dediğimiz gibi, ortalama penisin geleneksel olarak kabul görmüş olan penisten çok daha kısa olduğu artık biliniyor. Pek çok otorite artık erekte erkek organın ortalama uzunluğunun 12,9cmve 15cm arasında olduğunu söylüyor.
Bu konu üzerinde en doğru ve bilimsel araştırma parçalarından biri LifeStyles prezervatifleri adına Meksika”da gerçekleştirilmiştir. Bir doktor gözetiminde, dört eğitimli sağlık çalışanı (çoğu genç Amerikalılardan oluşan) 300 erkeğin erekte penisini ölçmüşlerdir.
Önceden belirtilen rakamdan çok daha az olarak, ortalama uzunluğun 14,93cm olduğunu tespit etmişlerdir.
2007 yılında Britanya Üroloji Günlüğünde yayınlanan bir inceleme genel olarak bu bulguyu doğrulamıştır.
Seks ve Kadınlar

Birçok erkek vajinanın hemen hemen her uzunlukta penise göre kendisini ayarladığını, penisin ne kadar uzun ya da ne kadar kısa olduğunun fark etmediğini unutur.

Çocuk doğurmamış bir kadının vajinası cinsel heyecan duymadığı zamanlarda sadece 7,5cm uzunluğundadır. Çocuk doğurmuş kadınlar için bu rakam sadece biraz farklıdır.
Uyarıldığı zaman bile, bir kadının vajinası genellikle sadece yaklaşık 10cm uzunluğuna kadar uzar.
Bu da, erekte penis uzunluğu 10cm’den daha kısa olan nadir erkekler dışında her erkeğin penisi vajinayı tamamen doldurabilir anlamına gelir.
Muhtemelen şimdi erekte halde penisi 6cm olan ortalama erkeğin penisini vajinanın içine nasıl yerleştirdiğini merak ediyorsunuz.
Ama neyse ki, vajinanın içine giren şeyleri uzayarak kademeli olarak içine almak gibi oldukça önemli kapasitesi vardır.
Yani ereksiyon halinde penisi 17cm uzunluğa ulaşan istisnai bir adamın, kadını uygun şekilde tahrik ettiği ve organını yavaşça yerleştirdiği sürece herhangi bir kadınla aşk yapması mümkündür. Bunu yaparsa vajina, ona uyum sağlamak için yüzde 150 ya da yüzde 200 oranında uzayacaktır.
Ya Penis Boyutumdan Dolayı Mutlu Değilsem

Penis boyutunuzun yanlış olduğundan gerçekten endişeliyseniz, doktorunuza görünün.

Eğer böyle çok özel bir konuda pratisyen hekiminize danışmaktan memnun değilseniz; bütün günlerini erkek penislerini inceleyerek geçiren doktorlardan birini görebilirsiniz. Bu doktorları şöyle bulabilirsiniz:
-Özel “iyi adam” klinikleri, ama dikkat edin; bunlardan bazıları şarlatanlar tarafından işletilir.
Üroloji kliniklerinde
Cinsel sağlık ya da genitoüriner tıp (GUM) kliniklerinde
Penis Boyutunu Artırmak İçin Hangi Tedaviler Vardır

Birçok firma penisinizi nasıl büyüteceklerini iddia ediyorlar, hem de çok yüksek bir fiyata.

Çoğu reklamlarla halka duyurulmuş olan farklı yöntemlerle ilgili görüşleri şu şekilde özetlenebilir.
Penis büyüklüğünü artırmak için haplar veya yamalar: tam bir zaman kaybı.
Penis büyütme ameliyatı: bedeli belirsiz ve bazen de tehlikeli.
Penis büyütme egzersizleri: muhtemelen nafile.
Penis emme cihazları: muhtemelen çok az kullanışlı.
Penis Büyüklüğünü Artırmak İçin Ameliyat

Pek çok özel klinik artık penisi daha büyük gösterdiğini iddia ettikleri operasyonlar sunuyor. Bu tip ameliyatların masrafı çok yüksek ve kanama, enfeksiyon veya deformite gibi komplikasyon riskleri mevcuttur.

Bu yüzyılın ilk yıllarında popüler hale gelen bir cerrahi yöntem penisi destekleyen bağı parçalamaktır.
Bu, penisi daha sarkık yapar; bu yüzden erekte değilken daha uzun gözükür. Ama bu, ereksiyon halindeki boyutunda hiçbir fark yaratmaz, üstelik muhtemelen önceden kalktığı kadar yukarı kalkmaz.
Penisinizi daha hacimli yapmak için uygulanan bir diğer tip ameliyat, penisinizin içine kendi yağınızı enjekte ettirmektir. Bu işe yaramayabilir ve komplikasyonlara yol açabilir.
Londra’daki Üroloji Enstitüsünün yeni bir çalışmasının (2006) penis uzatma ameliyatı geçiren erkeklerin yaklaşık yüzde 70’inin bu ameliyatın sonuçlarından memnun olmadığını ortaya çıkardığını unutmayın.
Penis Büyütücüler (Genişleticiler)

Bazı ürologlar penisi uzatmak için özel bir genişleyen çerçeve kullanmaya başlamışlardır.

Bu büyütücüler her gün saatlerce penisinize küçük dikdörtgen, kare çerçevelerdir. Bunlar organı maksimum uzunluğa kadar çeker ve bunu yaparken organın zamanla daha uzun kalacağını düşünür.
Cihazların pantolon altında belli olmadığı söylenir.
İtalya ve İspanya’daki cerrahlar tarafından bu tarz geçişlerden mütevazı uzunluk artışı sonuçları aldıklarını iddia eden çeşitli raporlar bulunuyor.
Biz bu cihazların bir çeşit mucizevi buluş olduklarını düşünmüyoruz ama bir cerrah bir grup erkeğin dört ay boyunca her gün bu cihazı kullandıktan sonra ortalama 1,8cm’lik uzama elde ettiğini bildirmiştir.
Penis Boyutunu Küçültmek İçin Hangi Tedaviler Vardır

Çok nadiren, büyük penisi olan bir adam onu küçültmek isteyebilir. Bu yapılabilir ama operasyonda sorun çıkması gibi bir risk vardır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz