Pazı ve Pazının Faydaları

Pazı ve Pazının Faydaları

Pazı: Ispanağa benzeyen sindirimi kolay, bol vitaminli, besleyici bir bitki olan pazıda, A, C ve K vitaminleri bol miktarda bulunur. Ayrıca, E vitamini ile demir, magnezyum ve kalsiyum minerallerini içerir.

Pazının Faydaları: İştah açıcıdır. Vücuda kuvvet verir. Hazmı kolaylaştırır. İdrar söktürür, kabızlığı giderir ve idrar yollarında yanma şikayetlerini azaltır. Öksürüğe karşı faydalıdır. Kansızlığı önler. Hamile olanların yemesi doğacak çocukta omurga açıklığı riskini azaltır.

Pazı Nasıl Kullanılır: Pazının kökleri, sapları ve yaprakları pazı yemeği, dolması ve salatası yapılarak kullanılır. Ayrıca, tedavi amacıyla haşlaması yapılıp deri hastalıkları, yanık, şişlik ve basur memelerinin üzerine konursa faydası görülür. Balla karıştırılarak saç çıkmayan deriye sürülürse faydalı olur.

Bu yazı pazının faydaları, pazının faydaları nelerdir, pazının yararları, pazının faydası, pazının diğer adı, pazının besin değeri, pazının yemekleri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

pazının diğer adı, pazının faydaları, pazının besin değeri, gebelikte pazının faydaları, gebelikte pazı yenirmi, gebelikte pazı, pazının faydaları ve zararları, gebelik ve pazı, pazının faydaları nelerdir, pazI BESİN DEĞERİ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz