Parmak Burkulması Nasıl Geçer Bitkisel Çözüm

Parmak Burkulması Nasıl Geçer Bitkisel Çözüm

Aslına bakarsanız yazmaya başladığım bu yazıyı daha önce bir yerlerde görmüş olsa, yok artık parmak burkulur mu hiç derdim. Bugün iş yerinde bir arkadaşım parmağını burktu ve onun ağrısını hafifletmek için neler yapabiliriz gibilerinden internette araştırma yaptık ama doğrusunu söylemek gerekirse pek tatmin edici bilgiler bulamadık.

Yarım yamalak parmak burkulması sebepleri ve nedenlerini okuduktan sonra bazı bitkisel çözüm önerileri ve doğal tavsiyeler hakkında onlarca siteyi derleyerek azıcık bilgiye ulaştık. Eh bunun neticesinde de bu yazıyı yazma ihtiyacı duydum.

İlk önce şunu bilmenizi isterim. Bazı durumlarda parmak burkulması hafif bir acıyla geçiştirilirken bazı durumlarda ise şişliklere ve parmaklarda morluklara neden olabilmektedir.

Parmak burkulması durumunda yapacağınız ilk ve en önemli tedavi yöntemi burkulan parmaklara buz ile kompres yapmaktır. Buz kompresi süresi acının şiddetine göre 3-15 dakika aralığında olabilir. Bu süreden daha fazla buz kompresi yapmak ise artık faydadan çok zarar verecektir.

Parmak burkulmalarında acıyı azaltabilmek için doktorunuzun vereceği kremleri kullanabilirsiniz. Ama olur ya doktora gidemeyecek ve eczane bulamayacak bir durumda olursanız size vereceğim bitkisel tavsiye ve öneriler parmak burkulmasına bitkisel tedavi olarak uygulanabilir.

Dilerseniz şimdi parmak burkulmasına ne iyi gelir ya da parmak burkulmasına iyi gelen bitkiler nelerdir bunları sıralayalım. Ha unutmadan ayak parmağı veya el parmağı fark etmeksizin aynı yöntemleri uygulayabilirsiniz.

– Mercan köşkü yağı, zulfa otu ve badem yağı aynı ölçülerde bir kabın içerisine alınıp karıştırılmalı ve parmağın üzerine bu karışım ile çok hafif masaj yapılmalı.

– Bir bezi çok soğuk su ile ıslatın ve ardından ıslak bezi burkulan parmağın üzerine sarıp bir müddet bekletin. Eğer parmak şişmiş ve bezin sarılmasında güçlük yaşatıyor ise elinizin tamamını sarmak doğru olacaktır.

– Kara kafes bitkisini çay gibi demleyip suyu ile bir bezi ıslatın ve bölgeye dikkatli bir şekilde parmağı fazla oynatmadan sarmaya çalışın. Eğer burkulan parmak sarmakta zorlanıyorsa su ile parmağınızı ara, ara ıslatın.

PARMAK BURKULMASI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı parmak burkulmasına ne iyi gelir parmak burkulması ve morarma tedavisi parmak burkulmasına doğal kesin bitkisel çözüm nasıl geçer olur anlaşılır iyi gelen bitkiler nelerdir şişmeye morarmaya hangi krem kullanılır hangi bölüm bakar doktora gidilir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

parmak burkulmasına ne iyi gelir, parmak burkulması, parmak incinmesine bitkisel çözüm, parmak incinmesi nasıl geçer, parmak incinmesine ne iyi gelir, parmak incinmesi şişmesi, tetik parmak bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu, ayak parmağı incinmesine ne iyi gelir, parmak burkulması acil nasıl geçer, burkulan parmaga ne iyı gelir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz