Papatya Çayının Faydaları ve Günde Kaç Bardak İçilmeli?

Papatya Çayının Faydaları ve Günde Kaç Bardak İçilmeli?

Papatya bitkisi asırlardır pek çok hastalığın tedavisinde kullanılan şifalı bitkilerdendir. Sakinleştirici ve yatıştırıcı etkisi nedeniyle sinirsel rahatsızlıklarda ve uyku bozukluklarında en sık kullanılan şifalı bitkidir. Papatya çay olarak, diğer şifalı bitkilerle birlikte kür olarak ve değişik şekillerde tedavi amaçlı olarak kullanılmaktadır. Öğün aralarında kullanılması tavsiye edildiği için günde en fazla üç bardak içilmelidir.

Papatya çayının faydaları arasında uyku bozukluğu sorunu, romatizma, deri döküntüsü, sindirime yardımcı, gastrit gibi mide hastalıklarının tedavisinde, alerji belirtilerinin azaltılmasında, sinirsel hastalıklarda, bağırsak problemlerinde, kas gevşetici olarak, diş eti sorunlarında, adet sancılarında, sırt ve bel ağrılarında ve boğaz ağrısının tedavisi gibi faydalar bulunmaktadır. Günlük hayatta çok sık karşılaştığımız bu ve benzer hastalıkları tedavi etmek için papatya çayından asırlardır faydalanılmaktadır. 2 veya 3 yemek kaşığı miktardaki kuru papatya çiçeklerini kaynamış suyun içine atarak 3 ile 5 dakika arası demlenerek papatya çayı hazırlanmaktadır. Papatya çayını hazırladıktan sonra içindeki posayı almak için süzmelisiniz. Papatya çayının içimi hafif acı olduğu için içine limon katarak veya tatlandırmak için bal katarak tüketebilirsiniz. Cilt bakımından kanser tedavisine, uyku sorunlarından kas ağrılarına kadar pek çok alanda yüzyıllardır papatya çayı tedavi edici olarak kullanılmaktadır.

Papatya çayının faydaları ve günde kaç bardak içilmeli? Papatya çayının faydalarını araştırmak ve insan sağlığı üzerine olumlu etkisini çözmek için neredeyse çeyrek asırdır çalışmalar yapan üniversiteler ve uzmanların ortak görüşü papatya çayının sağlığa katkısının tartışılmaz derecede çok olduğudur. Sağlıklı ve uzun yaşamanın yanında cilt güzelliği ve bakımı ile saç bakımı için papatya çayının müthiş etkilerinden faydalanabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz