Organik Bebek Maması Tarifi

Organik Bebek Maması Tarifi

Bu konumuzda sizlere organik bebek maması tarifi sunacağız. Günümüzde birçok bilinçli anne bebek sağlığı üzerine çeşitli kaynaklar doğrultusunda bilgi edinmektedir. Bebeğinin sağlığı için adımlar atmaktadır. Piyasada yer alan birçok bebek maması markaları bulunmasına rağmen bebeklerinin sağlığı için özen gösteren anneler farklı yöntemler ile bebeklerinin gelişimlerini desteklemektedir. Organik ürünler doğrultusunda bebek maması işlemlerini yapıp bebeklerini beslemektedirler. Elbette belli başlı kaliteli ve bebek gelişimi konusunda oldukça faydalı olan bebek mamaları firmaları bulunmaktadır. Fakat her ne kadar faydalı olsa da anneler bebeklerinin daha sağlıklı olabilmesi için sürekli doğal yöntemlere başvurarak bebeklerinin sağlığını korumak istemektedirler.

Sizlerde birçok anne gibi bebeğiniz için tamamen organik bebek mamaları tarifleri ile bebeğinizin damak tadına uygun harika mamalar yapabilirsiniz. Kendinizin de kolay ve keyifle yapabileceği organik bebek mamaları ile çocuğunuzun sağlığına katkıda bulunabilirsiniz. Öte yandan yüksek potansiyelde gelişimini sağlayabilirsiniz.

 

Meyveler ile Organik Bebek Maması Nasıl Yapılır?

Bebeğinize sağlıklı organik bir mama yapmak istiyorsanız, ilk olarak yerel meyveler veya diğer organik mevsim ürünleri sayesinde bebeğinize muhteşem bir mama yapabilirsiniz. İlk olarak temin edeceğiniz taze meyveleri soyarak içerisinde bulunana çekirdekleri ayıklayarak temizleyin. Sonrasında ise mama içerisinde kullanacağınız sert biçimde olan elma veya sebzeleri soyduktan sonra ateş üzerinde pişirin. Pişirme konusunda bir diğer önerimizde mama içerisinde kullanacağınız sebze ve meyvelerin vitaminler ve minerallerinin yok olmaması için buhar içerisinde veya fırında pişirmeniz daha iyi olacaktır.

Akabinde mama içerisinde kullanılacak olan gıdaları ezerek püre haline çevirin. Bebeğinizin mamayı severek yemesi için damat tadına yakın bir tat kullanarak bebeğinizin ağzını tatlandırabilirsiniz. Bunun için anne sütünü veya bebeğinizin çok sevdiği bir tadı pürenin içerisine ilave ederek bebeğinize harika bir tat sunabilirsiniz. Ayrıca hazırlamış olduğunu organik bebek mamasını, bebeğinizin farklı tatlar konusunda deneyim kazanması için farklı bir yol izleyebilirsiniz. Bunun için her bir mama hazırlayışınız da püre içerisine su ekleyerek git gide lapa şeklini alırcasına bebeğinize muhteşem tatlar sunabilirsiniz. Bebeğinizin yiyebileceği kadar mamayı ayırarak geri kalanını bir kap içerisine muhafaza ederek ağzını sıkı bir şekilde kapatıp buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.

Bebeklerin En Çok Sevdiği Tatlar Nelerdir?

Bebeklerde, yetişkinler gibi damak tadına düşkün ve yemek zevkleri konusunda da iddialı yaramazlardır. En sevdikleri besinler arasında kabak, havuç, muz gibi turuncu ve sarı renklerdeki meyvelere ve sebzelere karşı daha yakın olup, sürekli bunları tercih etmektedirler. Yeşil sebzeler konusunda bunlar kadar tatminkâr değillerdir. Yeşil sebzelere karşı farklı bir rotasyon çizen bebeklerin meyvelere düşkünlüğü daha fazladır. Bebek gelişimi ve sağlığına dayalı meyvelerin ve sebzelerin bebeklerin mamalarında veya aparat olarak yenmelerinde oldukça fayda vardır.

Bebeğinizin damak tadını öğrenmek istiyorsanız kendisine sunacağınız meyve ve sebzeler doğrultusunda hangilerini beğeneceğini hangilerini ise fırlatacağına tanık olabilirsiniz. Bu kapsamda bebeğinizin damak tadının özelliklerine ulaşabilirsiniz. Bu konuda dikkat edeceğiniz en önemli husus, bebeğinize alerjik ve farklı reaksiyonlar gösterecek meyveleri veya sebzeleri keşfetmek. Aynı zamanda boğulma tehlikesi yaratacak ürünlerden uzak tutmanız önerilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz