Omuz Tutulması Nasıl Geçer Bitkisel Çözüm

Omuz Tutulması Nasıl Geçer Bitkisel Çözüm

Bu yazımızda sizlere benimde oldukça sıkıntılı olduğum bir konudan bahsetmek istiyorum. Eminim hepimiz hayatında mutlaka birden çok kere omuz tutulması sorunu yaşamıştır ve omuzlarında kaldıramayacağı dayanılamayacak bir yük hissetmiştir.

Omuz tutulması genellikle iki şekilde oluşur. Birincisi boyun kaslarının cereyanda kalması neticesinde, ikincisi ise omuz kaslarına aşırı yüklenme sonucunda olur.

İlk sebebi açıklamaya gerek yok sanırım. Malum yaz aylarında özellikle uyurken camı pencereyi açık bırakıp uyuyanlar ne demek istediğimi çok iyi anlarlar. İkinci sebep ise omuz kaslarının fazlaca çalıştırılması ki bunlar genelde bilgisayar karşısında çok oturulması veya sırtta ağır bir yük taşınmasıyla olur.

Sebepleri ve nedenleri fazlaca uzatmaya gerek yok. Zira neden olduysa oldu sonuç olarak omuz tutulması yaşıyoruz ve çözüm bulmamız lazım. Doktora giderseniz size kas gevşetici krem önermekten başka pek alternatif yok. Ama bitkisel tedavi yöntemleri ile çözüm bulmayı denerseniz işte sizlere önerebileceğim sihirli karışımlar.

1. Tarif Malzemeleri: Alabalık yağı, Çörek otu yağı, Karabiber yağı, Kekik yağı, Pelesenk yağı, Sarımsak yağı, Susam yağı, Zeytinyağı.

Hazırlanışı: Sıralamış olduğumuz yağları bir kabın içine eşit miktarlarda ilave ettikten sonra iyice karıştırın. Hazırladığımız karışımı ağrıyan omuz bölgesine yedirerek sürelim. Üzerine temiz bir sıcak havlu ile kapatalım. Bu uygulamaya sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere uygulayarak bir hafta devam edin.

2. Tarif Malzemeleri: 1 adet iri boy kuru soğan, 50 gram çekirdekli kara üzüm kurusu, 20 gram kekik 20 gram zeytinyağı.

Hazırlanışı: 1 adet iri boy kuru soğanın kabuklarını soyduktan sonra döverek ezin. Üzerine 50 gram çekirdekli kara üzümü ve 20 gram kekiği ekleyerek soğanla birlikte ezmeye devam edin. İyice ezilen  karışımına 20 gram zeytinyağı ilave ederek karışımı macun kıvamına gelesiye kadar karıştırın. Hazırladığımız macunu ağrıyan omuz bölgesine gece yatmadan önce sürerek sarın. Sabah sargıyı açarak temizleyin. Bu işleme bir hafta devam edin.

3. Tarif Malzemeler: 1 tutam kekik, 1 tutam hayıt çiçeği, 1 tutam ada çayı, 1 tutam oğul otu, 1 tutam biberiye, 1 tutam mentollü nane, 1 tutam okaliptüs.

Hazırlanışı: Sıraladığımız bitkileri bir kabın içine alarak karıştırın. Ardından 2 su bardağı kaynamış suyun içine bir avuç kadar bitkisel karışımdan ilave ederek 10-12 dakika kadar demlemeye bırakın. Bu sürenin sonunda tok karnına birkaç damla limon suyu ve balla tatlandırarak için.

 Her biri 1 tutam olacak şekilde; söğüt yaprağı, karabaş otu çiçeği, oğul otu, çınar yaprağı, hayıt çiçeği, okaliptüs yaprağı.

Hazırlanışı: İlk önce tüm malzemeleri karıştırıyoruz. Daha sonra 2 su bardağı kaynar suyun içerisine hazırladığımız bitki karışımından 2 çorba kaşığı kadar ekleyerek hafif ateşte 10-12 dakika süreyle demliyoruz. Tatlandırmak için birkaç damla limon suyu ve balla katılan karışımı 3 öğün tok karnına içiyoruz.

OMUZ TUTULMASI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı omuz tutulmasına iyi gelen egzersizler ne iyi gelir sıcak iyi gelir mi için krem merhem ne yapılmalı hareketler ne kadar sürer nasıl geçer doğal bitkisel kesin evde kür çözüm omuz tutulması için ne yapılır hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

omuz tutulması, omuz tutulmasına ne ıyı gelır, omuz tutulması nasıl geçer, omuz tutulması bitkisel tedavi, omuzda kas tutulması, omuz tutulması tedavisi, omuz tutulması neden olur, omuz ağrısına ne iyi gelir, omuz ağrılarına bitkisel çözüm, boyunda omuzda kas tutulmasının sebepleri

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz