Ömürünüzü Artırmak için Yediğiniz 8 İnanılmaz Yiyecek

Ömürünüzü Artırmak için Yediğiniz 8 İnanılmaz Yiyecek

Bir gün ölmek zorunda olduğumuz doğru, ancak hayatta kalmamız sırasında vücuda çok iyi bakmamız gerekiyor. Vücudumuza en iyi beslenmeyi sağlamak, daha uzun yaşam şansını artırmada yardımcı olabilir. Bu konuda diyetimizi kontrol ederek elimizden gelenin en iyisini yapabiliriz.

Sağlıklı besinler , yaşımızı, yıllar boyunca yaşam kalitesini ve hayatta kalma süresini etkileyebileceği için diyet için seçilmelidir. Bitki bazlı yiyecekler, hayvan yiyeceklerine göre daha sağlıklıdır. Bu nedenle düzenli diyetimize dahil edilmelidirler.

Bitkiler Uzun Ömürün Uzatılmasına Nasıl Yardımcı Olur?

Bitki bazlı gıdaların hastalık riskini azaltmak ve uzun ömürlülüğü uzatmak için en iyi olduğu düşünülmektedir. Bireyler farklı sağlık gereksinimlerine sahiptir ve sadece 1 gıda hiçbir hastalığı tamamen tedavi edemez. Yüksek derecede asitli yiyeceklerin, şeker, kırmızı et, işlenmiş yiyecekler, rafine tahıllar ve alkol gibi en eskimli yiyecekler olduğu görülür. Bütün bu yiyecekler kalp hastalığı, iltihaplanma, diyabet ve obezite ile ilişkilidir.

Hayatınızı uzatabilecek yiyecekleri tüketmeye istekliysen, en hayati yiyeceklere konsantre olmalısın. Bu harika yiyeceklerden bazıları:

1. Elmalar

Elmalar , etkili anti-kanser, kalp sağlığı ve yaşlanma karşıtı yiyecekler olarak kabul edilir. Yeşil elmalar, kırmızı elmalar ile karşılaştırıldığında daha az miktarda şekere sahiptir. Bağırsak sağlığını artırabilir ve kanseri önler. Kırmızı elmalar yüksek oranda antioksidan içerir. Bu nedenle, tüm bu avantajlardan yararlanmak için farklı elma türlerini tüketmelisiniz.

2. Kakao

Kakao veya çiğ çikolata, sağlıklı bir beyin ve kalbin geliştirilmesine yardımcı olabilir. Kan şekeri ve kan basıncını düşürmek için inanılmaz özelliklere sahiptir . Kakaoda bulunan yağlar yaşam için sağlıklıdır. Organik veya çiğ kakao tozu kullanmaya çalışın. Kalbinizin sağlığı için mükemmeldirler ve sindirim, dolaşım ve hormonları iyileştirebilirler.

3. Nar ve Karpuzu

Narlar ve meyveler inanılmaz yaşlanma karşıtı gıdalardır. Bu meyvelerin her ikisi de kalbi koruyarak, zihinsel sağlığı artırarak ve Alzheimer hastalığına neden olabilecek hücresel bozulmayı önleyerek beyin sağlığınızı artırabilir. Düşük glisemiktirler, bu nedenle sizi dikkatli tutarlar ve ayrıca insülin seviyesinin dengelenmesini sağlarlar.

Meyveler ayrıca, sindirim, kilo ve kolesterol seviyesini düzenleyebilen lif içerir . Bütün bunlar uzun ömürlülüğü optimize etmeye yardımcı oluyor. Antioksidanlar, serbest radikalleri ortadan kaldıran meyvelerde bulunur, bu da yaşlanmaya neden olur ve yeni hücrelerin gelişmesini önler.

Nar ayrıca iyi bir dolaşım ve sağlıklı bir kalbin teşviki için antioksidanlara sahiptir. Bunlar kansere karşı en iyi meyvelerdir ve beyninizi bozulmasını ve hafıza kaybını önleyerek artırır.

4. Avokado

Avokadolar sadece lezzetli değil aynı zamanda kalp ile ilgili birçok fayda sağlar. Bu meyve E vitamini, magnezyum, protein, antienflamatuar yağlar ve B vitaminleri içerir. Avokado’da çok az karbonhidrat bulunur.

Bu yağlar yaşlanmayı azaltmaya yardımcı olabilir ve hayvansal bazlı veya işlenmiş yağlarla karşılaştırıldığında absorbe edilmesi ve sindirilmesi son derece kolaydır. Tam gelişmiş besinlerini elde etmek için her zaman onları olgun formda yiyin.

5. Turuncu Kök Sebzeleri

Havuç, tatlı patates , balkabağı ve kış kabağı, optimum bağışıklık için gereken yüksek miktarda beta-karoten içerir. Bu sebzeler kanserle savaşabilir ve aynı zamanda kalbinizi sağlıklı tutar . Fiber bunlarda da mevcuttur. Ayrıca rafine karbonhidrat ve tahıllara kıyasla metabolize edilmesi daha fazla zaman alan karmaşık karbonhidratlara sahiptir. Bu, insülin seviyesini dengeleyebilir ve diyabet, obezite ve kalp hastalığına neden olabilecek iltihaplanmayı azaltır.

Bu sebzeler aynı zamanda antioksidanlarla zenginleştiğinden cilt sağlığının korunmasından da sorumludur. Her gün bu meyvelerden herhangi birini yemeye çalışın.

6. Yeşil Sebzeler ve Yeşil Yapraklı Yeşillikler

Mineraller, protein ve vitaminlerle zenginleştirildiği için yeşil yiyeceklerle başlamalısınız. Aynı zamanda alkalidirler. Örnekler arasında: yakalar, otlar, lahana, İsviçre pazı, ıspanak, roka ve brokoli bulunur. Bütün bunlar demir, kalsiyum, magnezyum, protein, B vitaminleri, klorofil, E, A ve C vitaminleri bakımından zengindir. Bu yeşillikler, kansere karşı savaşmak için en iyi yiyecekler olarak kabul edilir.

7. Cevizler ve diğer Tohumlar ve Fındıklar

Tohumlar ve kuruyemişler, vücudun her bölgesinde, özellikle de kan ve kalpte oluşan iltihaplanmayı azaltabilecekleri için uzun ömürlü olmanız için en iyi gıdalardır. Omega-3 yağ asitleri kilo, kalp ve beyin sağlığını iyileştirebilen cevizlerde bulunur.

Bu yağ asitleri, kabak çekirdeğinde, chia, keten ve kenevir tohumlarında da bulunur. Kaju fıstığı ve bademleri, sağlıklı metabolizmayı teşvik edebilen, yüksek insülin seviyesine ve yorgunluğa karşı savunma yapabilen demir ve magnezyum bakımından zengindir. Bu tohum ve kuruyemişlerin 1-3 onsunu bir gün içinde bütün halinde veya tereyağı şeklinde yiyin.

8. Hindistan Cevizi

Hindistan cevizi en iyi protein, lif ve yağ kaynağıdır. Uzun süreli kullanım için gerekli olan beyniniz ve bağışıklık sisteminiz için harika çalışır. Genç vücudu teşvik etmek için belirli hormonların salınması için gerekli olan hindistan cevizi yardımıyla yeterli kolesterol seviyeleri üretilebilir.

Hindistan cevizi ayrıca hayvansal gıdalarda bulunan diyet kolesterolü içermez. Aynı zamanda dengeli insülin seviyelerini teşvik etmek için anti-enflamatuar özelliklere sahiptir. Lif de mevcut miktarda bulunur. Hastalığın ve hastalığın ana nedeni olan zararlı mikropları uzak tutabilen bağırsak bakterilerini güçlendirmek için muazzam besindir. Organik veya çiğ hindistancevizi yemeye çalışın.

zun ömürlü olabilen diğer yiyecekler baklagiller, fasulye, mantar, karnabahar, zeytin ve lahanadır. Ayrıca 30 dakika tempolu yürüyüş ya da hafif yoga gibi düzenli kalp-sağlıklı egzersizler yapın.

Stres yönetimi ve yeterli uyku seviyeleri, yaşlanmayı destekleyen ve yaşam süresini azaltan inflamatuar üreticileri azaltabilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz