Öksürük için Bitkisel Kür Tarifi

Öksürük için Bitkisel Kür Tarifi

Ne yazık ki soğuk kış ayları başta olmak üzere hemen hemen her yaş kategorisinde kişide çok sık görülen bir rahatsızlıktır öksürük. Hatta özellikle sigara tiryakisi olan kişilerde geçmeyen sürekli bir öksürük vardır. Buna boğaz rahatsızlığı olan kişilerin öksürüğü de eklenince toplumda oldukça geniş bir kitlede öksürük sorunu ile karşılaşmaktayız.

Sözü çok fazla uzatmadan hemen sizler için derlediğimiz yazıya başlamak istiyorum. İnşallah bu yazı ile öksürüğe kesin çözüm bulacaksınız.

Öksürük için Bitkisel Çözüm: Bu yazımızda sizlere öksürüğe iyi gelen ve tamamen doğal yollarla kesin çözüm sağlayan bir kür tarifi vermek istiyoruz.

Bitkisel tedavi uzmanı Ahmet Maranki öksürük sorunu olanlar için ballı turp kürünü önerdi. Ahmet Maranki’nin öksürük kürünü şu şekilde kolayca hazırlayabilirsiniz.

Hazırlanışı: 1 tane siyah veya kırmızı turpu güzelce rendeleyin. Rendelenen turpu mümkünse hakiki süzme balla karıştırarak bir tülbentin içine koyun.

Daha sonra tülbenti yüksekçe bir yerlere asarak altına bir tas yerleştirin. 12 saat kadar balın tasın içine süzülerek akmasını bekleyin. Süzdüğünüz bal turp suyu kürünün tamamını bir seferde tüketin. Bal turp kürü her yaş aralığında rahatça kullanılabilir.

Öksürüğe Ne iyi Gelir? Öksürük tedavisi için iyi gelen yiyecekleri, bitki çaylarını, içecekleri ve bitkileri sizlere tanıtmak istiyorum.

Limon – Karabiber – Tuz: Bir adet limonu dört eşit parçaya bölün. Böldüğünüz limon parçalarından birinin üzerine karabiber ve tuz serpiştirerek yiyin. Tek parça limon içeriğindeki C vitamini ile bağışıklığı güçlendirir ve nefes alışını rahatlatır.

Süt ve Bal: Süzme bal katarak içeceğiniz bir bardak sıcak süt yaşadığınız öksürüğe iyi gelecektir. Bu karışım boğazınızdaki gıcık ve balgam oluşumu içinde oldukça etkilidir.

Meyan Kökü Çayı: Meyan kökü çayı, solunum yollarında meydana gelen enfeksiyonların neden olduğu tıkanıkların giderilmesine ve bu tıkanıkların neden olduğu kuru öksürük sorunlarına karşı etkili olabilir.

Ada Çayı: Toksinlerin vücuttan daha hızlı atılmasını sağlayan ada çayı aynı zamanda kuru öksürüğe karşı boğazı yumuşatmak içinde kullanılabilir. Eğer boğaz ağrınız varsa ada çayını demledikten sonra soğutun ve bir kaç damla limon ekleyerek gargara suyu olarak kullanın. İltihaplanmaları geçirici özelliği ile bir süre sonra ağrıları hafifletecektir. Ada çayı sayfasında daha ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.

Kekik – Bal: Bu iki şifa kaynağı, solunum yolları enfeksiyonlarına ve bronşit gibi hastalıklara çok faydalıdır. Kekik bitkisi, ispatlanmış bir öksürük ilacıdır. İçine bal katılmış kekik çayı faydayı dahada arttırır.

Pekmez: İki tatlı kaşığı dut pekmezine uygun miktarda karabiber katıp karıştırın ve günde bir kaşık verin. Bir iki güne kadar öksürük geçecektir.

oksuruge-ne-iyi-gelir

Bu yazı öksürüğe iyi gelen bitkiler şeyler çaylar şurup ilaçlar karışım yiyecekler dua öksürük nasıl geçer azaltılır önlenir gidiyor geçirilir evde tedavisi öksürüğe doğal çare ne iyi gelir zencefil pekmez bal için kürü ilacı hangi doktor bölüm bakar gidilir bebeklerde çocuklarda yetişkinlerde bitkisel öksürük kesici tedavisi ilaçları şurubu en iyi ne gelir tereyağı yaklaşım hangi ot karışım bitki çayı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

çoçuklarda öksürük nasıl giderilir bitkisel, boğaz kuruluğu ve öksürük, boğazdaki öksürük nasıl geçer, öksürük nasıl geçer bitkisel, öksürük hangi bitkiyle geçer, emziren annelerde öksürük nasıl geçer, boğaz kuruluğu öksürük, boğaz öksürüğü nasıl geçer, boğaz kuruması öksürük, boğaz kuruması ve öksürük

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz