Öksürük için Bitkisel Formüller

  • ALTERNATİFTIP
  • Öksürük için Bitkisel Formüller için yorumlar kapalı
  • 706 kez görüntülendi

Öksürük için Bitkisel Formüller

Soğuk havalarda en sık karşılaşılan rahatsızlıklardan birisi olan öksürük problemi için sizlere bazı çözüm önerilerini ve alternatif tedavi yollarını anlatmak istiyorum.

İlk önce öksürüğe iyi gelen bitki kürünü, daha sonra ise öksürük için önerilen yiyecekleri ve bitkileri anlatmak istiyorum.

Sürekli hale gelen öksürük bir rahatsızlık değil,olması muhtemel birçok hastalığın belirtisidir. Tıbbi hastalıklara bağlı olmayan uzun süreçli öksürükler için uygulanabilecek bitkisel tedavileri inceleyelim. Bu tedavi uygulamalarının tamamı bitkilerle tedavi konusunda uzman olan Ahmet Maranki Hocaya aittir.

Malzemeler: 2-3 parça parmak ucu büyüklüğünde zencefil, bir tutam ıhlamur, 1 çay kadar kaşığı hibiskus, 1 çay kaşığı kadar şahtere otu.

Uygulanışı: Bütün malzemeleri 250 gram suyun içinde 4 dakika kadar kaynatın.2 dakika süreyle kısık ateşte demledikten sonra içebilirsiniz. Bu yöntemi uygularken şekeri fazla kullanmak doğru değildir.

– Her gün 2-3 defa sakız gibi meyan kökü çiğnemek öksürük için faydalıdır.

– Kronik öksürük rahatsızlığı olanlar 2 adet kara turpu, oyacak yardımıyla 5-6 yerinden oyunuz. Oyukların içine süzme bal doldurunuz. Oyukların üstünü turp parçalarıyla kapatarak 24 saat bekletin. 1 gün sonra turpun içindeki sıvıyı cam şişeye doldurunuz ve her gün 3 çorba kaşığı içilir.

– Ihlamur, zencefil, meyan kökü karıştırılarak kaynatılıp içildiğinde öksürüğün düzelmesi için etkisi büyük olmaktadır. Ahmet Maranki sıraladığımız yöntemlerin 1 tanesinin bile uygulanmasının yeterli olacağını söylüyor.

Öksürük için önerdiğimiz bitkisel kür dışında şu uygulamalarla da kısa sürede öksürüğü geçirmeniz mümkündür.

Ada Çayı: Toksinlerin vücuttan daha hızlı atılmasını sağlayan ada çayı aynı zamanda kuru öksürüğe karşı boğazı yumuşatmak içinde kullanılabilir. Eğer boğaz ağrınız varsa ada çayını demledikten sonra soğutun ve bir kaç damla limon ekleyerek gargara suyu olarak kullanın. İltihaplanmaları geçirici özelliği ile bir süre sonra ağrıları hafifletecektir. Ada çayı sayfasında daha ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.

Kekik – Bal: Bu iki şifa kaynağı, solunum yolları enfeksiyonlarına ve bronşit gibi hastalıklara çok faydalıdır. Kekik bitkisi, ispatlanmış bir öksürük ilacıdır. İçine bal katılmış kekik çayı faydayı dahada arttırır.

Pekmez: İki tatlı kaşığı dut pekmezi ve uygun miktarda karabiberi  bir kapta karıştırın ve günde bir kaşık yiyin. Bir iki güne kadar öksürük geçecektir.

Limon – Karabiber – Tuz: Bir adet limonu dört eşit parçaya bölün. Böldüğünüz limon parçalarından birinin üzerine karabiber ve tuz serpiştirerek yiyin. Tek parça limon içeriğindeki C vitamini ile bağışıklığı güçlendirir ve nefes alışını rahatlatır.

Süt ve Bal: Süzme bal katarak içeceğiniz bir bardak sıcak süt yaşadığınız öksürüğe iyi gelecektir. Bu karışım boğazınızdaki gıcık ve balgam oluşumu içinde oldukça etkilidir.

Bu yazı öksürüğe iyi gelen şeyler bitkiler bitki çayları ilaç bitki çayı içecekler yiyecekler besinler gıdalar çorba şurup yağlar karışımlar ne iyi gelir bebeklerde çocuklarda nasıl geçer öksürük için ne iyidir karışım çay ilaç bal pekmez viks tedavi edilir öksürüğü ne geçirir yok eden azaltır geçirir geçiren anında kesen yok eden şeyler hangi bölüme gidilmeli doktor bakar doğal kesin bitkisel çözüm evde tedavisi hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

, , , , , , , , ,

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.