Ödem Nasıl Atılır Bitkisel Ödem Söktürücü

  • DİYET
  • Ödem Nasıl Atılır Bitkisel Ödem Söktürücü için yorumlar kapalı
  • 711 kez görüntülendi

Ödem Nasıl Atılır Bitkisel Ödem Söktürücü

Kimilerine göre ödem, kimilerine göre ise vücuttan atılamayan ve atılması gereken gereksiz bir yapı ya da fazla kilolar. Bunların hepsinin genel toplamına ödem deriz ve vücutta biriken fazla ödemi atmamız gerekir.

Beslenme ödem atma ve ödemden kurtulma anlamında en önemli faktördür. Vücutta tututan ödemi söktürmek ve atmak için bazı bitkisel tavsiyelerimiz ve önerilerimiz var.

1) Az yağlı doğal yoğurt ödem söktürücüdür. Yoğurdun içerisinde bulunan probiyotikler adı verilen bir takım faydalı bakteriler, yoğurdun ödem atmasını sağlamaktadır. Özellikle sabah kahvaltısında 1 kase yağsız yoğurt yemek, birkaç haftada ödem atıcı etki yapar.

2) Bol lifli yapısı ile ananas tropikal meyvesi de ödem attıran bir meyvedir. Taze ananas bulma imkanı yok ise ananas suyu da etkili bir ödem sökücüdür.

3) Nar yemek ya da nar suyu içmek, ödem atmak için kullanılabilecek en sağlıklı yollardan birisidir. Nar hem antioksidanlar bakımından zengin ve bağışıklığı güçlendirici, hem de içerdiği meyve enzimleri ile ödem giderici etkiye sahiptir.

4) Bol kivi tüketmek vücudun hem elektrolit dengesinin stabil olmasını sağlar hem de ödem sökücü etki oluşturur.

5) En doğal ve etkili ödem atma yolu su içmektir. Bilinenin aksine bol su tüketimi, ödem sökücü etkiye sahiptir. En azından günde 3 litre su tüketmeye özen gösterin. böylece hem metabolizma hızlanır hem de vücuttaki fazla ödem kovulur.

6) Ödem söktürücü bitkiler ve ödem sökücü çaylar yazımıza göz atın ve bitki çaylarından azami ölçüde faydalanın. Mısır püskülü, Defne yaprağı, dulavratotu, tarçın, yeşil çay, adaçayı, Kiraz sapı, Maydanoz sapı, Isırgan otu gibi bitkisel çay yapımında kullanılan şifalı bitkiler ödem söktüren bitkiler arasındadır.

7) Özellikle buhar banyosu, fin hamamı, sauna soğuk su ile yıkanmak gibi tedbirler de vücuttan ödemleri atar. Spor yapmak ta ödem atmanın doğal bir yöntemi olarak bilinir.

8) Beslenmenizde sodyum içeren besinleri ve özellikle tuzu azaltın. Tuz vücutta ödem tutucu etkiye sahiptir.

9) Meyan kökü tarzı bitkisel kök içecekleri ödem biriktirici içeceklerdir. Ayrıca kola içmek te ödeme neden olur.

Bu yazı ödem nasıl tedavi edilir, ödem nasıl atılır, ödem nasıl önlenir çözülür dağıtılır geçer, ödeme iyi gelen yiyecekler, ödeme iyi gelen şeyler, ödeme iyi gelen besinler bitkiler nelerdir, ödem atıcı besinler çaylar bitkiler konusunda yazılmıştır.

beyindeki ödem nasıl atılır, yuzkizarmasinaneiyigelir, ödeme iyi gelen yiyecekler, ödem atmak için ne yapmalı, beyin ödemi bitkisel tedavi, ödem söktürücü, ödem dağıtan şifalı bitkiler, beyin ödemine iyi gelen bitkiler, beyin ödemi nasıl çözülür, laktasyon doneminde odem sokucu

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.