Nurofen Plus Nedir Nasıl Kullanılır ?

 Nurofen Plus Nedir Nasıl Kullanılır ?

Birçok sağlık sorunlarının tedavisinde kullanılan nurofen plus, içeriğinde yer alan ibup-ofen ve kodeindir etkin maddesi sayesinde oldukça hızlı bir şekilde etki göstermekte ve bu sayede uzmanlar tarafından da kullanımı tavsiye edilmektedir. 12 tablet ambalaj şeklinde satışa sunulan nurofen plus, laboratuvar ortamında test edilerek başarılı sonuçlar sunmuş ve bu sayede güvenle kullanılabilmektedir.

Nurofen Plus Nedir?

Vücutta çeşitli nedenlere bağlı olarak meydana gelen birçok ağrı türü sağlık sorunlarının tedavisinde tercih edilen nurofen plus, etkili bir ağrı kesici ilacı olup, başta ülkemizde olmak üzere dünyanın birçok ülkelerinde en fazla satılan ağrı kesiciler listesinde yer almaktadır.

Nurofen Plus Kullanıldığı Sağlık Sorunları İse Şunlardır;

  • Nurofen plus, romatizmaya bağlı meydana gelen ağrı durumlarında
  • Sırt ağrılarında
  • Sinir ağrılarında
  • Adet ağrılarında
  • Kas ve migren ağrılarında
  • Baş ve diş ağrılarında olmak üzere her tip ağrı problemlerinde kullanılmaktadır.

Nurofen Plus Kullanımı Nasıldır?

Kolay bir kullanım tarzına sahip olan nurofen plus, uzmanlar tarafından da belirtildiği üzere 72 saatten fazla süreli olarak kullanılması tavsiye edilmemektedir. Yetişkinlerde ve 14 yaş üzeri çocuklarda günlük olarak maksimum 3 defa ve her 4 saatte bir 1-2 tablet tarzında alınmalıdır.

Nurofen Plus Kullanım Şekli İse Şu Şekildedir;

  • Nurofen plus tablet kullanılmadan minimum 4 ara verilmesi uygundur.

Nurofen Plus Olasın Yan Etkileri Söz Konusu Mu?

Yapılan klinik çalışmalar sonucunda nurofen plustan ciddi anlamda yan etkilerin söz konusu olmadığı, ancak ilacın uzman tarafından belirtildiği dozajdan yüksek dozajda alınması durumunda, vücut ağrılarına ve yüksek ateşlenme problemine neden olabildiği gözlemlenmiştir.

Nurofen Plus Hangi Durumlarda Kullanılması Tavsiye Edilmemektedir?

Ciddi anlamda yan etkisi söz konusu olmasa da, nurofen plus ağrı kesici ilaç, gebelik ve çocuk emzirme döneminde bulunan bayanların, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol ve diyabet gibi ciddi kronik sağlık sorunlarına sahip olanların, ilacı kullanmadan önce ilgili doktora danışmasında fayda bulunmaktadır. Doktorun onay sunması durumunda, nurofen plus kullanılmasında herhangi bir sakınca söz konusu olmamaktadır.

Nurofen Plus Satış Fiyatı Nedir?

Eczaneler üzerinden satışa sunulan nurofen plus, Katma Değer Vergisi de dahil olmak üzere 8.03 tl üzerinden reçeteli olarak satışa sunulmaktadır. Bu bakımdan, nurofen plus etkili ağrı kesici ilacı kullanmadan önce doktora başvurmalı ve nurofen plusı reçete üzerinden satın almalısınız.

Nurofen Plus Kimler Kullanabilmektedir?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere nurofen plus herhangi bir yan etkisi söz konusu olmaması sayesinde , vücut ağrılarınar maruz kalabilen yetişkinler, 14 yaş üzeri çocuklar ve ileri yaş grubundaki bireyler tarafından güvenle kullanılabilmektedir. En etkili ağrı kesiciler arasında yer alması sayesinde, ciddi anlamda satış rekoru kıran nurofen plus, zengin içeriği sayesinde orta şiddetteki vücut ağrılarının giderilmesinde önemli destekler sunmaktadır. Nurofen plus etkili ve güvenilir ağrı kesici ilaç kullanmak açısından doktorunuza başvurabilir ve doktorun uygun görmesi durumunda eczaneniz üzerinden tercihiniz doğrultusunda kredi kartınız üzerinden veya nakit olarak nurofen plus satın alabilmektesiniz.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz