Neurodermitis egzama reklamı

Neurodermitis egzama reklamı

Atopik Egzama beslenme, stres, hava şartları ve psikolojik etkilerin tetiklediği bağışıklık sisteminin aşırı tepki vermesi sonucunda meydana gelen kronik deri iltihaplanmasıdır. Tıp dilinde Neurodermitis olarak adlandırılan egzama türü büyük küçük herkeste görülebilen bir cilt hastalığıdır. Bütün cilt hastalıklarında olduğu gibi sabır isteyen uzun bir tedavi süreci vardır. Egzama hastalığından muzdarip olanlar ilça tedavisinin yanında çeşitli alternatif tedavi yollarından da çare aramaktadır. Son zamanlarda Himalaya Tuzu kullanımına ilişkin birçok reklam ve tanıtım yapılıyor. Bu tanıtımlarda Himalaya Tuzunun egzamadan şikayet edenler için de etkisinden söz ediliyor. Peki nedir bu Himalaya Tuzu, egzamada nasıl kullanılır?himalaya-tuzu

Egzama İçin Himalaya Tuzu Mucizesi

Vücudun çeşitli bölgelerinde egzamdan şikayet edenlere mucizevi etkileri olan Himalaya Tuzu Öneriliyor. Ciltte kaşınma, cildin iltihaplı ve kaşıntılı döküntüler çıkarması gibi cilt hastalıklarında Himalaya Tuzunun iyi geldiği belirtiliyor.

Psikosomatik nedenlerden kaynaklanan deri hastalığı olarak bilinen egzamanın çeşitli sebebleri vardır. vücudun kendi iç işleyişinin bozulması ve psikolojik nedenlerden dolayı ortaya çıkmakmaktadır. Bu tür egzamaya ise neurodermitis adı verilir.

Bazı ilaçların kullanımı, kozmetikler, çamaşır ve bulaşık deterjanları, bazı bitkiler ve bitki tozları

egzamaya neden olabilir. Egzama için Dermatolog tarafından önerilen tedavi uygulanmaktadır. Ancak alternatif tedavi yollarından yararlanmak isteyenler himalaya tuzunu doktorlarına danışarak kullanabilirler.

Egzama için Himalaya Tuzu Kullanımı

Tuzlu suyu içme kürünü düzenli uygulayın.  Bebeklerde bir çay kaşığı tuzlu su yerine birkaç damla yeterlidir.
Kaşıntıyı azaltmak için tuzlu su banyosu alın. Tuzlu su banyosunun yoğunluğunu cildinizin durumuna göre ayarlayın. Açık yaralar varsa sızlamayı önlemek için %1-3 arası bir banyo hazırlayın. (100 litre suya 1-3 Kg arası kristal tuz) bu yoğunluk vücut suyuyla eş değerde olduğu için yanma yapmaz. Yaraları açık olanların tuzlu suyun yoğunluğunu azaltmaları gerekir. Tuzlu su kaşıntıyı azaltır ve deriye büyük bir rahatlık verir. Aynı zamanda deri hücrelerinin yenilenmesinde yardımcı olur.
Egzamanın derecesine göre Himalaya Tuzu klullanımı önerilir. Kronik egzamada haftada 2 kez, şikayetler azaldığında haftada 1 kez tuzlu su banyosu yapmak yeterlidir.

Egzama İçin yemeklerinizde de rafine edilmiş tuz kesinlikle kullanmayın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz