Nar Ekşisinin Faydaları Kalorisi Yapılışı

  • SAĞLIKLI BESLENME
  • Nar Ekşisinin Faydaları Kalorisi Yapılışı için yorumlar kapalı
  • 685 kez görüntülendi

Nar Ekşisinin Faydaları Kalorisi Yapılışı

Son dönemlerde kullanımı giderek yaygınlaşan nar ekşisi hakkında kısa kısa bilgiler vereceğiz bu yazımızda.

Çiğ köftecilerin günden güne artması sonucunda nar ekşisi adını duymayan kişilerde hatta nar ekşisi girmeyen evlerde bile nar ekşisi kültürü oluştu. Sanırım bu konuda çiğ köftecilerin hakkını yememek lazım.

Gelelim nar ekşisinin kendisine. Hayatta nar yemeyen hatta nardan nefret eden ben bile seve seve nar ekşisi tüketiyorum. Acaba neden diye sormaya gerek yok. Yazımızı okuyalım yeter.

Bir yemek kaşığı nar ekşisi sadece 35 kalori olması ve salatalarda ya da diğer yiyeceklerle kullanılması halinde kilo aldırmaması, nar ekşisinin kullanım sıklığını ve yoğunluğunu arttırmış durumda.

Evde Nar Ekşisi Yapımı: Arzu ettiğiniz miktarda narı temizleyin. Sonrasında ise patates püresi yaptığımız ezici ile narları ezip, suyunu çıkarın ve sırlı toprak bir kaba süzgeç vasıtasıyla süzün. Orta ateşte, reçel suyu kıvamına gelene kadar yavaş yavaş kaynatın.

Porselen bir tabağa damlattığınızda akmadan kalıyorsa olmuş demektir. Bu aşamadan sonra bir süre güneşte bekletilir ve rengi bir miktar koyulaştırılır. Eğer bu kadar işlem size zor geliyor ve hazır nar ekşisi almak durumunda iseniz lütfen alırken tam anlamıyla doğal olup olmadığını kontrol edin.

Nar Ekşisinin Faydaları: Şüphe yok ki en büyük faydası çiğ köftenin üzerinde muazzam bir tada bürünmesi. Şaka bir yana bu benim kendi görüşüm. Peki nar ekşisi neye iyi gelir biliyor musunuz?

– Nar ekşisinin şeker hastalığına iyi geldiği bilinen bir gerçektir.

– Damakta ve ağız içinde olan  yaraları iyileştirir. Buna ek olarak diş eti hastalıklarına karşı faydalıdır.

– Nar ekşisi yapımı doğal olduğu sürece kellik dahil olmak üzere bir çok saç problemine iyi gelir.

– Nar ekşisi kalori sorunu oluşturmaması sayesinde yüksek tansiyona da iyi geliyor. Nar ekşili salata kolay bir kullanım şekli olduğunda tansiyon düzenleyicidir.

– Nar ekşisi nerede kullanılır merak edenlere kardiyolojik sorunlara karşı etkili olduğu hep söylenir.

– Nar ekşisi ile zayıflama mümkündür. Yağ yakıcı bir özelliği vardır. Kilo aldırmaz.

– Vücudun ihtiyacı olan enerjiyi az miktar nar ekşisi sağlayabilir.

– Zararlı maddelerin, toksin ve ödemlerin bünyeden atılmasına yardımcı olur.

– Bağışıklık, şeker, kolesterol gibi durumlara karşı etki gösterir.

– Bağırsaklara yerleşen kurt ve iltihaplardan kurtulmayı kolaylaştırır.

– İshal ve basur sorunu yaşayanlar güvenle nar ekşisi tüketebilir.

Bu yazı nar ekşisinin cilde tansiyona faydaları nelerdir özellikleri etkisi içindekiler içinde ne var nar ekşisi nasıl yapılır saklanır içilir zayıflatır nedir nereden alınır meşhur ne işe yarar neden yapılır nerede kullanılır neye iyi gelir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

nar ekşisi kaç kalori, nar eksisi nasil kullanilir, nar ekşisi kalori, nar ekşisi içindekiler, nar ekisinin faydalar, nar ekşisinin kullanımı, nar ekşisinin içindekiler, nar ekşisinin kalorisi, nar ekşisi yapılışı, nar ekşisi nasıl tüketilir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.